Sobota 24.08.2019

Wegańska skóra zrobiona z liści

Brazylijska firma, Furf Design Studio, prezentuje kolekcję produktów wykorzystujących skórę wykonaną z liści. Seria mebli zatytułowana „jesień” jest wynikiem pięciu lat badań. Wyprodukowany przez organiczną garbarnię, Nova Kaeru, wegański materiał roślinny wykazuje podobne właściwości do skór zwierzęcych, ale z tą różnicą, że emisja CO2 w procesie produkcji jest kompensowana absorpcją węgla przez sadzenie i wzrost drzew. Innymi słowy, produkcja tego materiału oczyszcza środowisko.Fot. Ricardo Perini, źródło: http://furf.com.brFot. Ricardo Perini, źródło: http://furf.com.br

Meble od Furf Design Studio są w 100 proc. wegańskie. Pionierski materiał, którym są pokryte taborety powstaje w samym sercu tropikalnego lasu deszczowego w Rio de Janeiro. Proces produkcyjny obejmuje różne fazy: od uprawy roślin po zbieranie liści, a następnie garbowanie, suszenie i prasowanie w celu uzyskania końcowego materiału.
W przeciwieństwie do większości innych tekstyliów roślinnych, arkusz liściastej skóry nie jest mieszany z innymi rodzajami włókien, polimerów czy chemikaliów, co zachowuje piękno jego wyglądu, faktury i naturalnych kształtów. Uzupełnieniem jest solidna rama produkowana przemysłowo ze stali z recyklingu, z ręcznym spawaniem i wykończeniem.  

Meble są kolejnym owocem obsesji Furfa w tworzeniu produktów, które są manifestacją ekspansji świadomości. Razem można zaprojektować lepsze jutro ‒ przekonują projektanci, którzy uważają, że liściasta skóra jest etyczną i zrównoważoną alternatywą dla innych materiałów.
Fot. Ricardo Perini, źródło: http://furf.com.br
Proces produkcyjny obejmuje różne fazy: od uprawy roślin po zbieranie liści, a następnie garbowanie, suszenie i prasowanie w celu uzyskania końcowego materiału. Fot. Ricardo Perini, źródło: http://furf.com.br
Ekologia.pl

Bibliografia

  1. “http://furf.com.br/projeto/outono/”; data dostępu: 2019-06-28
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy