Środa 19.06.2019

Zamiast do kosza trafi do potrzebujących zwierząt

Walka z marnowaniem żywności nabiera nowego wymiaru. Jedzenie ze sklepowych półek, które z jakiś powodów nie nadaje się do sprzedaży, zamiast do kosza, trafi do potrzebujących zwierząt. Taką strategię w ramach programu „Duża pomoc dla małych przyjaciół” realizuje sieć handlowa Tesco, która walcząc z marnowaniem żywności, poprawia jakość życia zwierząt.fot. shutterstockfot. shutterstock

Organizacje pozarządowe, opiekujące się zwierzętami mogą zgłosić się do Tesco, by za darmo otrzymać żywność. W ten sposób owoce, warzywa, pieczywo, nabiał ‒ wszystko co nadaje się do spożycia przez zwierzęta, zamiast do kosza, trafią do odpowiednich instytucji i organizacji.
Rodzaj i ilość przekazanej żywności zależy od profilu organizacji i tego, jakie zwierzęta ma pod opieką – co innego będzie odpowiednie dla kur, a co innego dla słoni z ZOO. Organizacja może odebrać tyle żywności, ile potrzebuje, jedynym ograniczeniem są tutaj zapasy każdego ze sklepów. Ilość żywności jest ustalana indywidualnie ze sklepem. – mówi lider projektu „Duża pomoc dla małych przyjaciół” Małgorzata Tokarz, Kierownik Operacyjny ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Tesco Polska.

Do programu zgłaszać się mogą schroniska, fundacje, organizacje czy ZOO z całej Polski. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny – organizacja musi zadbać tylko o pojemniki zgodne z zasadami transportu żywności oraz odbiór i transport żywności ze sklepu.
Ekologia.pl
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy