Wtorek 07.05.2019

Znany aktor został pochowany w garniturze z grzybów

Aktor Luke Perry, który 4 marca doznał rozległego udaru mózgu, w wyniku którego zmarł w wieku 52 lat, został pochowany w garniturze z grzybów. Poinformowała o tym jego córka, która powiedziała, że teraz grzyby mają dla niej zupełnie nowe znaczenie.Garnitur z grzybów jest w 100 proc. biodegradowalny. Źrodło: http://coeio.com/press/Garnitur z grzybów jest w 100 proc. biodegradowalny. Źrodło: http://coeio.com/press/

„Wszelkie wyjaśnienia, których udzielę, nie oddadzą geniuszu, jakim jest kombinezon do  pochówku z grzybów. Jest to zasadniczo przyjazna środowisku opcja pochówku z wykorzystaniem żywych organizmów... Mój tata to odkrył i był tym bardzo podekscytowany. Został pochowany w garniturze, co było jednym z jego ostatnich życzeń. Jest to naprawdę piękna rzecz, jaką zrobił dla naszej planety i chcę się nią podzielić z wami wszystkimi.” ‒ napisała na portalu społecznościowym córka aktora.
Garnitur jest wykonany przez firmę o nazwie Coeio, założoną przez Jae Rhima Lee, która wpadła na ten pomysł podczas studiów podyplomowych na MIT. Jest to ręcznie wykonany, całkowicie naturalny i biodegradowalny strój, który zawiera wbudowany materiał z zarodników grzybów i innych mikroorganizmów. Organizmy te robią trzy rzeczy: pomagają w rozkładzie, działają w celu zneutralizowania toksyn występujących w organizmie i dostarczają składników odżywczych roślinom.

Kombinezon Coeio eliminuje potrzebę zarówno kremacji emitującej GHG, jak i niebezpiecznego formaldehydu używanego do balsamowania ciał.

Pocieszające jest odejście od tradycyjnych metod pochówku w kierunku bardziej ekologicznych, bardziej przyjaznych dla środowiska praktyk. Bez wątpienia poparcie Perry'ego jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie.
© Coeio – Założycielka firmy Jae Rhim Lee demonstruje jak mało miejsca zajmuje pochówek w garniturze zamiast trumny.
Ekologia.pl

Bibliografia

  1. “http://coeio.com/press/”; data dostępu: 2019-05-07
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy