ChallengeSD.eu – rusza nowa odsłona pierwszego polskiego portalu o zrównoważonym rozwoju
Ekologia.pl Wydarzenia Inne ChallengeSD.eu – rusza nowa odsłona pierwszego polskiego portalu o zrównoważonym rozwoju

ChallengeSD.eu – rusza nowa odsłona pierwszego polskiego portalu o zrównoważonym rozwoju

ChallengeSD.eu – rusza nowa odsłona pierwszego polskiego portalu o s zrównoważonym rozwoju

W nowej odsłonie rusza ChallengeSD.eu – pierwszy w Polsce społecznościowy portal poświęcony problematyce zrównoważonego rozwoju stworzony przez Centrum Rozwiązań Systemowych we współpracy z Fundacją Sendzimira. Portal jest platformą wymiany informacji, tworzenia wiedzy i współpracy nad rozwiązywaniem konkretnych problemów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Wśród jego zasobów znajduje się m. in. dostępny bezpłatnie podręcznik „Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce” Fundacji Sendzimira. Adres portalu to www.challengesd.euwww.facebook.com/ChallengeSD.

Nowa formuła ChallengeSD.eu funkcjonuje na bazie grup tematycznych. Użytkownik może korzystać z już istniejących grup tematycznych bądź stworzyć własną. Istnieje również możliwość kontroli dostępu do informacji dzięki grupom zamkniętym.
Użytkownicy portalu posiadają:

  • możliwość zamieszczania dokumentów, grafiki, multimediów, ankiet, wspólnej pracy nad zagadnieniami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, prowadzenia terminarza, blogów i mikroblogów
  • dostęp do aktualnych informacji o ważnych wydarzeniach związanych ze zrównoważonym rozwojem (konferencjach, szkoleniach, warsztatach, seminariach, konkursach i targach, szkoleń i kursów e-learningowych) wraz z praktycznym kalendarzem,

Jedną z najczęściej odwiedzanych jest grupa poruszająca tematykę rzeczywistego zastosowania zasad zrównoważonego rozwoju i metod wdrażania ich życie. Innym przykładem jest temat znaków ekologicznych (jest ich ponad 400!), których klasyfikacji i objaśniania podjęli się redaktorzy.

Portal jest elementem projektu „Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce”. Wsparcia medialnego udzieliły portale CSRinfo.org, Ecomanager.pl, Zielonalekcja.pl, Crnavigator.com, Ekologiczni.pl, Przemyslisrodowisko.pl oraz Regioportal.pl.
 
O ChallengeSD.eu

ChallengeSD.eu to pierwszy w Polsce portal społecznościowy poświęcony problematyce zrównoważonego rozwoju, stworzony przez Centrum Rozwiązań Systemowych, we współpracy z Fundacją Sendzimira. Jego celem jest dostarczenie użytkownikom platformy wymiany informacji, tworzenia wiedzy i współpracy nad rozwiązywaniem konkretnych problemów oraz realizacją partnerskich projektów o charakterze praktycznym, naukowym oraz edukacyjnym w zakresie zrównoważonego rozwoju. Portal przeznaczony jest dla przedstawicieli środowiska samorządowego, organizacji pozarządowych, małych i średnich przedsiębiorstw, pracowników naukowych i dydaktycznych uczelni oraz doktorantów i studentów.
www.challengesd.eu

O Centrum Rozwiązań Systemowych

Centrum Rozwiązań Systemowych promuje i stosuje podejście systemowe w działalności naukowej, edukacyjnej, doradczej oraz w rozwiązywaniu złożonych problemów, łącząc badania naukowe z zastosowaniami w zakresie budowania strategii, podejmowania decyzji oraz wprowadzania wypracowanych rozwiązań w życie. W ramach współpracy ze społecznościami lokalnymi, przedsiębiorstwami, ośrodkami akademickimi, organizacjami państwowymi i pozarządowymi, Centrum Rozwiązań Systemowych stosuje nowoczesne metody i narzędzia systemowe, takie jak modelowanie komputerowe i gry symulacyjne.
www.crs.org.pl

O Fundacji Sendzimira

Fundacja inicjuje i wspiera projekty edukacyjne, badawcze i praktyczne mające na celu rozwiązywanie złożonych problemów środowiskowych, gospodarczych i społecznych. Współpracuje z firmami, samorządami, organizacjami pozarządowymi oraz społecznościami, uczestnicząc w inicjatywach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Fundacja Sendzimira przywiązuje szczególną uwagę do budowania trwałych i partnerskich kontaktów z instytucjami, społecznościami lokalnymi oraz uczestnikami realizowanych projektów.
www.sendzimir.org.pl

4.8/5 - (12 votes)
Post Banner Post Banner
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments