Nowy numer Dzikiego Życia
Ekologia.pl Wydarzenia Inne Nowy numer Dzikiego Życia

Nowy numer Dzikiego Życia

Dostępny jest nowy numer miesięcznika „Dzikie Życie”. Pismo ukazuje się od ponad 14 lat i poświęcone jest ochronie naturalnych, nieprzekształconych obszarów przyrodniczych i zachowaniu bioróżnorodności. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata nauki i kultury, przedstawiane są problemy ekologiczne i prezentowane istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.

W numerze m.in.: artykuł „Jakiej edukacji ekologicznej potrzebujemy?” Iwony Kukowki i Piotra Skubały, którzy próbują odpowiedzieć na pytanie czy edukacja ekologiczna zawsze służy ludziom i przyrodzie oraz krytykują pseudoekologiczne działania edukacyjne, artykuł „Dziesięć zasad edukacji ekologicznej” Ryszarda Kulika o zasadach, które mają zasadnicze znaczenie w kształtowaniu nowej relacji między człowiekiem i przyrodą oraz felieton „Kto uczy kogo?” Janusza Korbela, w którym autor, próbuje odpowiedzieć na pytanie „Czym jest właściwie edukacja ekologiczna?”.

„Dzikie życie” powstało w 1994 roku by nagłośnić działania zmierzające do ochrony ostatniego w Europie nizinnego lasu o cechach pierwotnym, jakim jest Puszcza Białowieska. W każdym numerze można dowiedzieć się o najważniejszych problemach ekologicznych w kraju i na świecie, miejscach eksploatacji środowiska, poglądach intelektualistów i osób publicznych na problemy ochrony przyrody, filozoficznych aspektach ochrony przyrody oraz poczynaniach urzędników państwowych i służb ochrony przyrody.

Źródło: Pracownia.org.pl
4.6/5 - (19 votes)
Post Banner
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments