Trwa konkurs dla eko-marek - Ekocuda Beauty Awards 2023 | ekologia.pl
Ekologia.pl Wydarzenia Konkursy Trwa konkurs dla eko-marek – Ekocuda Beauty Awards 2023

Trwa konkurs dla eko-marek – Ekocuda Beauty Awards 2023

Kolejna edycja Ekocuda Beauty Awards trwa! Po sukcesie zeszłorocznej odsłony nagrody powróciły! Rynek kosmetyków naturalnych cieszy się nieustającą popularnością, a wraz z nim powiększa się otaczająca go społeczność. Nie jest to chwilowa moda, a trend, który pozostanie z nami na dłużej.

plebiscyt

grafika: materiały prasowe
Znaczącą rolę odgrywa zjawisko zielonego aktywizmu – konsumenci coraz chętniej zmieniają styl życia, by dbać o planetę. I tego samego oczekują od producentów. Marki ekologiczne to firmy stworzone z pasji, które kierują się silnie ugruntowanymi wartościami, a jednocześnie pozostają przedsiębiorcze. Ekocuda Beauty Awards powstały w celu wsparcia i wyróżnienia unikalnych produktów młodych polskich marek kosmetyków naturalnych. Czas uhonorować najlepszych!

Rynek kosmetyków naturalnych w Polsce przeżywa dynamiczny wzrost, który jeszcze w 2020 roku był wielokrotnie wyższy niż ogólna tendencja rynku kosmetycznego. Raport pt. „Rynek kosmetyków naturalnych w Polsce 2021. Prognozy rozwoju na lata 2021-2026″ opublikowany przez firmę badawczą PMR, wykazał, że ta rosnąca tendencja jest kontynuowana. Pozytywnie na rynek wpływają m.in. wzrost zainteresowania coraz większej grupy konsumentów naturalną pielęgnacją i składnikami w produktach kosmetycznych, poszerzanie oferty kosmetyków naturalnego pochodzenia w sklepach niespecjalistycznych, zwłaszcza w dyskontach spożywczych, oraz powiększająca się oferta produktowa kosmetyków naturalnych.

Z roku na rok polscy konsumenci przywiązują coraz większą wagę do dbania o własne zdrowie
i środowisko. Ekologiczna świadomość społeczeństwa zwiększa się, co przyczynia się do preferowania organicznych składników o wysokiej jakości. Coraz więcej konsumentów chce żyć  w duchu „zero waste”, a zainteresowanie kosmetykami eko, organicznymi i wegańskimi pozostaje wysokie. Zmiany na rynku pokazują, że trzeba się z nimi liczyć.

Ekocuda edukują i poszerzają ekologiczną świadomość. Przedstawiają naturalne, zdrowsze alternatywy dla kosmetyków codziennego użytku. Nie liczą się już jedynie wykorzystane składniki, a również materiały, opakowania i cały proces produkcji. Nie każdy kosmetyk, reklamujący się jako ekologiczny, jest taki w rzeczywistości. Dzięki inicjatywom i wydarzeniom pod parasolem marki Ekocuda  konsumenci zdobywają nową dawkę ekologicznej wiedzy i specyfiki naturalnych produktów. Inicjatywa Ekocuda Beauty Awards 2023 uhonoruje marki o unikalnym charakterze produktu, działające świadomie i zasługujące na uznanie konsumentów.

Tegoroczna edycja nagród Ekocuda Beauty Awards rozpoczęła się 9 października 2023 roku. Zainteresowane firmy mogły przesyłać swoje zgłoszenia do 27 października w następujących kategoriach:
1.    Innowacyjny Produkt Roku,
2.    Debiut Roku,
3.    Kosmetyk Roku do Pielęgnacji Twarzy,
4.    Kosmetyk Roku do Pielęgnacji Oczu,
5.    Kosmetyk Roku do Pielęgnacji Ciała,
6.    Kosmetyk Roku do Makijażu,
7.    Kosmetyk Roku do Pielęgnacji Włosów,
8.    Kosmetyk Roku do Kąpieli,
9.    Akcesorium Roku Wellness & SPA.

Ogłoszenie nominacji nastąpiło 7 listopada – obecnie trwają ,,obrady” jury. Zwycięzcy zostaną wyłonieni 10 stycznia 2024 roku.

W skład jury weszło 5-ciu ekspertów – Prezes Zarządu EKOCUDA Sp. z o.o. – Zuzanna Mierzejewska, technolog produkcji kosmetyków i produktów leczniczych – Katarzyna Pokonieczna, dyrektor zarządzająca K MAG – Aleksandra Charzewska, wcześniej związana z serwisem ELLE.pl, magazynami Viva! i Viva! Moda, Justyna Galat – kosmetolog, autorka bloga aunaturel.pl, a także Anna Ledwoń- Blacha, ekspertka ds. marketingu i social mediów.

Ekocuda Beauty Awards to nie tylko święto branży kosmetycznej, to także wyraz uznania dla marek, które tworzą produkty naturalnego pochodzenia, ale także wpisują się w ideę ekologicznej i świadomej konsumpcji. Statuetki mają podkreślić, jak istotne jest wspieranie takich marek i docenianie ich wkładu w poprawę jakości naszego życia i środowiska.

Nagrodzone marki zdobywają nie tylko prestiżowe wyróżnienia, ale także uznanie klientów.
To potwierdzenie, że ich wysiłek i pasja przynoszą efekty i sprawiają, że konsumenci mogą cieszyć się produktami, które są nie tylko skuteczne, ale także przyjazne dla środowiska. To ogromne wyróżnienie i dowód, że wartość ekologicznych i eko-świadomych produktów jest doceniana przez społeczeństwo.
Nasze nagrody są także hołdem dla marki, która inspiruje do tworzenia produktów, które nie tylko podkreślają piękno, ale także dbają o zdrowie i środowisko. To potwierdzenie, że ekologiczna pielęgnacja i uroda mogą iść ze sobą w parze, tworząc harmonię i równowagę, które są tak istotne
w dzisiejszym świecie. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w inicjatywę – dodaje Zuzanna Mierzejewska.

Nagrodzone produkty i ich twórcy będą uprawnieni do korzystania z dedykowanego znacznika „Ekocuda Beauty Awards 2023″ razem z nazwą Kategorii Konkursowej w swoich działań marketingowych. Zwycięzcy zostaną także uhonorowani ekskluzywnymi Statuetkami, wykonanymi przez Magdalenę Pejgę, absolwentkę Wydziału Szkła Artystycznego na Akademii Sztuki, Architektury i Designu w Pradze.

Więcej informacji oraz regulamin nagród znajdą Państwo na stronie internetowej: https://ekocuda.com/

źródło: materiały prasowe

4.6/5 - (14 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments