„Zanim przeklną nas dzieci”
Ekologia.pl Wydarzenia Inne „Zanim przeklną nas dzieci”

„Zanim przeklną nas dzieci”

„Zanim przeklną nas dzieci”

Zapraszamy na kolejny bezpłatny pokaz filmowy organizowany przez redakcje audycji „Czy masz świadomość?” oraz kwartalnika „Obywatel”. Tym razem zaprezentujemy film Jean-Paula Jauda pt. „Zanim przeklną nas dzieci”. Projekcja odbędzie się 22 lipca (czwartek) w Łodzi, w kinie Cytryna, na ul. Pomorskiej 39/41, o godzinie 20:00.

Dokument Jean-Paula Jauda pokazuje, w jaki sposób żywność, do której produkcji używa się takich składników jak: ołów, rtęć, przeciwutleniacze i konserwanty wpływa negatywnie na zdrowie nas samych oraz naszych dzieci. Reżyser przekonuje, że chorobotwórcze składniki zawarte w pożywieniu sprawiają, iż pokolenie przychodzące obecnie na świat, będzie pierwszą generacją, która nie będzie tak zdrowa, jak ich rodzice.

Jako alternatywę dla zaistniałej sytuacji prezentuje małe miasteczko Barjac. Promuje się w nim spożywanie produktów pochodzących z upraw ekologicznych, przede wszystkim serwując zdrowe posiłki w szkolnych stołówkach. W ten sposób najmłodsi uświadamiani są o sposobach zdrowego odżywiania, co dalej przekazują swoim rodzicom. Owocuje to zwiększeniem świadomości na temat ‘ekologicznych alternatyw żywieniowych’ wśród osób dorosłych.
 
„Zanim przeklną nas dzieci” to nie tylko film ku przestrodze, to także obraz zachęcający do dyskusji, nie tylko nad kondycją dzisiejszego rolnictwa. Skłania nas do refleksji nad sceną polityczną, która nie przejawia zbytniej ochoty, aby walczyć z przyczynami chorób wywołanych przez skażoną wodę oraz żywność. O tym, jak sytuacja wygląda w naszym kraju porozmawiamy podczas dyskusji, która odbędzie się po pokazie.

Zapamiętaj!
Czas: 22 lipca 2010, godzina 20:00
Miejsce: Kino Cytryna, ul. Pomorska 39/41 Łódź
Wstęp wolny!

Więcej info: https://www.czymaszswiadomosc.pl

5/5 - (5 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments