Rośliny cebulowe zimujące w gruncie. Jak sadzić rośliny cebulowe?

Fot. Maureen Didde [CC BY 2.0 ], Flickr.com Fot. Maureen Didde [CC BY 2.0 ], Flickr.com

Wrzesień to czas wrzosów i roślin cebulowych. Jeżeli na wiosnę chcemy cieszyć się ukwieconą rabatą pełną tulipanów, narcyzów, krokusów, przebiśniegów, to trzeba zakasać rękawy i brać się do pracy. Zobacz jakie kwiaty cebulowe sadzić na przełomie lata i jesieni i jak przeprowadzić sadzenie, aby rośliny te ożywiły i upiększyły nasz wiosenny ogród.Wrzesień to idealny moment, by zasadzić rośliny cebulowe. Hiacynty, szachownice, tulipany, irysy, krokus, szafirki, narcyze, przebiśniegi – ukryte przez zimę pod ziemią, wczesną wiosną będą cieszyć nasze zmysły, gdy wkoło jeszcze szaro i buro. Najwcześniejsze, np. krokusy mogą przebić się przez śnieg i zakwitnąć już w lutym.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin cebulowych

Przy zakupie roślin cebulowych musimy zwrócić uwagę na ich jakość. Cebule i bulwy powinny być twarde, jednorodne, bez plam, narośli i objawów chorobowych. Łuski muszą być nienaruszone i bez przebarwień. Wielkość też ma znaczenie –  im większa cebula (np. u tulipana) tym większych kwiatów można się spodziewać. Jeżeli już kupimy cebule, to nie ma na co czekać. Należy je zasadzić jak najszybciej, by się nie zeschły.

Kiedy sadzić?

Dokładny termin umieszczania cebul w podłożu zależy od planowanego terminu kwitnienia. Rośliny cebulowe, które kwitną na wiosnę, należy posadzić we wrześniu i październiku. Jest to odpowiedni czas, by puściły korzenie i bezpiecznie, w cieple przeczekały zimę.

Pierwsze krokusy pojawiają się już w lutym Fot. Red Junasun[CC BY 2.0 ], Flickr.com

Wcześnie też pojawiają się przebiśniegi. Źródło: Freeimages.com/Vladimir Markovic
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy