Lato w ogrodzie: podlewanie i odchwaszczanie

pixabay.com pixabay.com

Mimo że wczesne lato nie jest okresem intensywnej pracy na działce lub w przydomowym ogrodzie, nie powinniśmy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji naszych roślin. Wprawieni ogrodnicy wiedzą, że w tym czasie należy przede wszystkim dbać o właściwe nawodnienie gleby oraz usuwać chwasty ze stanowisk uprawnych. Zadbany ogródek jest miejscem, w którym odpoczywa się przyjemnie, a zieleń wokół rozkwita niemal na naszych oczach.Letnią porą, zwłaszcza w okresie suszy i upałów powinniśmy przede wszystkim odpowiednio podlewać rośliny znajdujące się w naszym ogrodzie. Najlepsza pora na nawadnianie to rano albo popołudnie. Należy unikać podlewania w samo południe, kiedy słońce grzeje najmocniej, a czas parowania przebiega szybko. Wodę z konewki lub węża należy wlewać obficie, by grunt zmagazynował odpowiednią jej ilość, a korzenie na właściwej głębokości mogły pobierać potrzebne składniki odżywcze. Do podlewania najlepiej używać deszczówki albo wody z wodociągu o temperaturze otoczenia. W pierwszej kolejności nawadniamy ziemię na stanowiskach roślin, które są wrażliwe na suszę.
W celu odpowiedniej pielęgnacji roślin ozdobnych należy także pamiętać o regularnym odchwaszczaniu ogrodu. Zieloni intruzi zabierają bowiem roślinom uprawnym potrzebną wodę i składniki odżywcze znajdujące się w ziemi. Systematycznemu odchwaszczaniu powinno towarzyszyć spulchnianie zewnętrznej warstwy gleby, aby zawarta w niej wilgoć utrzymywała się jak najdłużej.

Dbając o właściwe nawadnianie ziemi w naszym ogródku oraz starannie odchwaszczając stanowiska z roślinami uprawnymi sprawimy, że nasza zielona oaza będzie w doskonałej formie przez całe lato, a jesienią będzie nam łatwiej przeprowadzić niezbędne porządki.
Alicja Chrząszcz

Źródło: www.wymarzonyogrod.pl
Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy