Ogród zimowy w twoim domu. Jak założyć własny ogród zimowy?

Fot. sxc.hu Fot. sxc.hu

Żywe palmy i rośliny cytrusowe w środku zimy to w Polsce coraz częstszy widok. I to nie przez zmiany klimatyczne, ale z powodu rosnącej popularności ogrodów zimowych – każdego roku buduje się ich o ok. 40 procent więcej niż w roku poprzednim. Przyczyna? Bo niezależnie od pogody stwarza wrażenie bezpośredniego związku z naturą i krajobrazem i pozwala dłużej cieszyć się latem! Jeśli szukasz w nim odpoczynku od zgiełku codziennych zmagań, chwili ukojenia i relaksu, bezcennego czasu w otoczeniu natury- to ogród zimowy jest dla ciebie!


 
Ogród zimowy to pewnego rodzaju oranżeria, który często określany jest mianem „wiecznie zielonym salonem”. Zastosowane w nich oszklone ściany i dach, pozwalają wykorzystać energię słoneczną nie tylko do ogrzania wnętrza, ale też do uprawiania roślin przez cały rok. Skąd wzięło się zainteresowanie takimi pomieszczeniami? Moda na tego typu ogrody przyszła do nas z krajów Europy Zachodniej, gdzie klimat, podobnie jak w Polsce, bywa surowy. W Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i krajach skandynawskich ludzie budują ogrody zimowy, by przedłużyć sobie lato.

Ogród zimowy dobudowuje się najczęściej do domu jednorodzinnego. Staje się on wtedy drugim salonem, naturalnie oświetlonym i udekorowanym żywą roślinnością. W takim środowisku możliwa jest uprawa np. kiwi, palm, cytrusów, bananowców, bambusów, figowców, czy też kaktusów.
 
Ogród zimowy z prawdziwego zdarzenia, który znajduje się w Belfaście (Irlandia)

Galeria zdjęć

Fot. sxc.huŹródło: Biuro Prasowe Stowarzyszenia Aktywnych Przedsiębiorców ŚląskichŹródło: Biuro Prasowe Stowarzyszenia Aktywnych Przedsiębiorców ŚląskichŹródło: Biuro Prasowe Stowarzyszenia Aktywnych Przedsiębiorców ŚląskichŹródło: Biuro Prasowe Stowarzyszenia Aktywnych Przedsiębiorców ŚląskichŹródło: Biuro Prasowe Stowarzyszenia Aktywnych Przedsiębiorców Śląskich
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy