Popularne kwiaty, które kwitną latem

pixabay.com pixabay.com

Latem najchętniej spędzamy czas w ogrodzie relaksując się z rodziną albo bawiąc się na imprezie piknikowej z przyjaciółmi. Bez wątpienia, najbardziej kolorowym elementem tej zielonej przestrzeni są kwiaty. Letnią porą kwitnie wiele z nich – zwłaszcza byliny. Jakie rośliny warto zasiać, aby od lipca do października nasza działka nieprzerwanie zachwycała rewią barw?


Sadzone na działkowych lub ogrodowych rabatach byliny stanowią ich najlepszą ozdobę. Aby gustownie urządzić swój zielony zakątek, warto zasadzić w nim takie rośliny, jak słonecznik, szałwia czy liatra.

Oto najpiękniejsze byliny, które rozkwitają letnią porą:

SŁONECZNIK SZORSTKI

Ten prawdziwie letni kwiat zachwyca nas swoim wyglądem od lipca do września. Intensywnie żółte kwiaty słonecznika są zebrane w pojedyncze lub w połowie pełne kwiatostany. Roślina ta najlepiej rozwija się na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych.SZAŁWIA OMSZONA

Ta odmiana szałwii nie ma wygórowanych wymagań pielęgnacyjnych. Kwitnie od lipca aż do października, a najlepiej rośnie w miejscach mocno nasłonecznionych. Kłosowate kwiatostany tej rośliny przykuwają uwagę swoimi dekoracyjnymi kwiatami w kolorze żywego fioletu.LIATRA KŁOSOWA

Dorastająca do 1 m wysokości liatra słynie ze swoich pięknych kwiatów koloru białego, różowego lub fioletowego. Najlepiej rozwija się na jasnych, ciepłych stanowiskach, zaś okres jej kwitnienia trwa od lipca do października.

pixabay.com


PŁOMYK WIECHOWATY


Roślina ta od lat jest chętnie sadzona w polskich ogrodach ze względu na zebrane w dekoracyjne kule kwiaty w odcieniu różowym lub purpurowym. Proste pędy płomyka są gęsto ulistnione, zaś łodyga dorasta zazwyczaj do 100 cm wysokości. Roślinę tę najlepiej siać na słonecznych lub półcienistych stanowiskach.

pixabay.com


PYSZNOGŁÓWKA OGRODOWA

Jej okazy osiągają z reguły do 100 cm wysokości. Kwiaty mogą mieć kolor biały, żółty, różowy, czerwony lub purpurowy. Okrągłe kwiatostany pysznogłówki są umieszczone na szczytach prostych łodyg. Roślina ta najlepiej rozwija się w miejscach słonecznych, lekko zacienionych.

pixabay.com


Planując rabaty w ogrodzie bez wątpienia warto zapełnić je nasionami roślin kwitnących latem. Różnokolorowe kwiaty sprawią, że nasz zielony zakątek nabierze bajkowego charakteru, a my będziemy mogli się relaksować w otoczeniu pięknej przyrody, będącej ważną częścią wakacyjnej aury.
Alicja Chrząszcz

Źródło: www.wymarzonyogrod.pl

Źródło zdjęć: www.pixabay.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy