„Zielone spotkania” przyjazne środowisku
„Zielone spotkania” przyjazne środowisku
Hotele sieci Marriott z całego regionu wprowadzają serię przyjaznych środowisku spotkań i konferencji  pod nazwą Green Events.
Twój dom jeszcze bardziej EKO
Twój dom jeszcze bardziej EKO
12 rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie bardziej ekologiczny.
Literacko o ochronie przyrody
Literacko o ochronie przyrody
Na rynku wydawniczym ukazało się pierwsze w historii wznowienie całości pierwotnej edycji książki „Kultura a natura” Jana Gwalberta Pawlikowskiego – pionierskiego w Polsce manifestu ochrony narodowego dziedzictwa przyrodniczego.
 Zużywamy coraz mniej papieru
Zużywamy coraz mniej papieru
Według ogólnoeuropejskich badań, przeprowadzonych przez Ipsos na zlecenie firmy Lexmark, ilość stron drukowanych w biurach na całym kontynencie pozostaje wysoka, na poziomie 31 wydruków na pracownika dziennie i nie zmieniła się znacząco na przestrzeni ostatnich lat.
Ekologia tkwi w szczegółach
Ekologia tkwi w szczegółach
Chcąc być ekopozytywnym nie trzeba zarywać nocy, czy wspinać się od razu na komin elektrowni. Ekologia nie musi zabierać czasu, wymagać specjalnych poświęceń. Wystarczą drobne gesty. O tym, jak w minutę zrewolucjonizować podejście do środowiska naturalnego – czy to w domu, pracy, na zakupach – ...
Podziel się swoim samochodem
Podziel się swoim samochodem
Od nas zależy, czy ruch na ulicach będzie gęstniał, korki będą się wydłużały, a powietrze atmosferyczne będzie coraz bardziej zanieczyszczone. Chcesz podróżować taniej, przyjemniej i weselej – podziel się swoim samochodem i znajdź kogoś z kim możesz jeździć do pracy, szkoły lub na wakacje.
Wrocław stolicą ekologicznego designu
Wrocław stolicą ekologicznego designu
8 kwietnia 2010 r. we Wrocławiu rozpoczęła się pierwsza edycja festiwalu „Myśl eko, żyj eko”. Program festiwalu obejmował szereg imprez, warsztatów oraz dyskusji mających na celu rozwijanie świadomości ekologicznej mieszkańców, a także szerzenie idei „slow”, „fair trade” i „swapping”.
Gwiazdy na zakończenie  „Dnia Ziemi”
Gwiazdy na zakończenie „Dnia Ziemi”
Waszyngton został gospodarzem tegorocznego finału „Dnia Ziemi”, gdzie na zakończenie obchodów zorganizowano koncert „Wyścig dla klimatu”. Wielka feta z Kapitolem w tle zgromadziła pod sceną około 200 tys. osób.
Czy Polacy kierują się ekologią?
Czy Polacy kierują się ekologią?
Statystyczny Polak oddaje w ciągu roku kilogram elektroodpadów czyli 1/20 tego, co przeciętny Szwed. Powody są różne – w większości miast nie prowadzi się zbiórki tego typu śmieci, a za ich wywóz na własną rękę trzeba często słono zapłacić. Jakie zatem jest podejście Polaków do ekologii – to ...
Dom pełen zwierząt
Dom pełen zwierząt
Pałac Prezydencki był nie tylko domem tragicznie zmarłym Marii i Lecha Kaczyńskich, ale także ich pupili. Para prezydencka była bardzo przywiązana do swoich podopiecznych, a media mówiły nawet o ich „słabości do zwierząt”. Ponadto Maria Kaczyńska często podkreślała, że gdy w domu są zwierzęta, to ...