Jak zorganizować zielone wydarzenie?
Jak zorganizować zielone wydarzenie?
Kraków na jeden dzień stał się ekologicznym miastem. Wszystko za sprawą konferencji „Zielony odcień eventów” zorganizowanej przez krakowską Fundację Aeris Futuro, działającą na rzecz promocji odpowiedzialnego biznesu oraz zrównoważonego rozwoju.
Dzisiaj chodzimy boso w szczytnym celu
Dzisiaj chodzimy boso w szczytnym celu
Ekolodzy wszystkich krajów łączcie się! Dzisiaj, czyli 8 kwietnia, mamy światowy „Dzień bez butów”. W naszej strefie klimatycznej jest jeszcze póki co dość chłodno, ale w szczytnym celu chyba warto wyjść na krótki spacer „na bosaka”.
Co włożyć do koszyczka wielkanocnego?
Co włożyć do koszyczka wielkanocnego?
Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę udajemy się do kościoła, by poświęcić pokarmy. Jak zwykle pojawia się problem – co włożyć do koszyczka wielkanocnego i jak go przyozdobić. Dlaczego by nie udekorować święconki jadalną trawą wielkanocną – jest słodka a co najważniejsze biodegradowalna!
Pomysł na ekologiczną edukację
Pomysł na ekologiczną edukację
Postęp cywilizacyjny i konsumpcyjny styl życia powodują, że wzrasta znaczenie ekologii w gospodarstwach domowych. Zachęcanie do segregacji odpadów oraz nauka oszczędzania wody staje się jednym z najważniejszych zadań w edukacji społeczeństwa.
Jakich naczyń używać w kuchni?
Co zrobić, by potrawy, które pojawiają się na naszym stole były nie tylko smaczne, ale i zdrowe? Odpowiednie naczynia to połowa kulinarnego sukcesu, bo wiele zależy od tego w czym gotujemy. Zatem jakich garnków i patelni należy używać? Poniżej prezentujemy kilka rad dotyczących wyboru odpowiedniego ...
Kiedy moda łączy się z technologią
Kiedy moda łączy się z technologią
Duńska firma projektowa Diffus stworzyła nietypową kreację, która reaguje na stężenie dwutlenku węgla w otoczeniu. Świecąca sukienka została stworzona jako alternatywa do tradycyjnego monitoringu  gazów cieplarnianych w powietrzu.
Potrafisz wyobrazić sobie życie bez wody?
Potrafisz wyobrazić sobie życie bez wody?
W tym miesiącu, surferzy i amatorzy sportów zimowych wraz z markami Quiksilver i Roxy połączyli siły w ogólnoeuropejskiej kampanii o nazwie "No water sucks", co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Brak wody jest do bani”.
Marzanna tak, ale tylko ekologiczna
Marzanna tak, ale tylko ekologiczna
Marzanna symbol edukacji i pierwszego dnia wiosny. Kto nie pamięta czasów, gdy wraz z całą klasą wybierał się na wycieczkę nad pobliską rzekę, by pożegnać odchodzącą zimę.
Dlaczego dom traci energię?
Dlaczego dom traci energię?
Wielu z nas wydaje się, że najwięcej energii zużywamy korzystając w domu z urządzeń elektrycznych. Tymczasem jak przekonują eksperci programu „Gaspol kibicuje klimatowi” największym konsumentem energii jest sam budynek, a blisko 3/4 niezbędnej energii, pochłania jego ogrzewanie. Jedną z ...
Buty nie do chodzenia
Origami to sztuka wschodu, która opiera się na filozofii harmonii, spokoju, wyciszenia i równowagi. Składanie papieru rozwija twórcze myślenie i pobudza wyobraźnię. Tylko od pomysłowości człowieka zależy co powstanie z kartki papieru.