Ebooki – nowy czytnik
Nowy czytnik ebooków
Książki elektroniczne zdobywają serca czytelników. Coraz więcej z nas decyduje się na kupno ebooków. Na rynku pojawiają się więc specjalne urządzenia do ich czytania. Dziś ruszyła sprzedaż jednego z nich.
Inteligentna sieć elektryczna
Inteligentna sieć elektryczna
Panasonic i SEAS-NVE rozpoczynają pilotażowy program domowego zarządzania energią połączony z inteligentną siecią elektryczną. Inteligentne zarządzanie energią dla gospodarstw domowych zostanie zaprezentowane podczas Konferencji Klimatycznej COP 15 w Kopenhadze.
Oszczędny termostat
Oszczędny termostat
Termostaty na dobre zawitały już nad Wisłę i wiele osób z pewnością przekonało się już do nich. Mają jednak pewną zasadniczą wadę – ręczne ustawianie. Tymczasem w tej kwestii można już spokojnie zaufać elektronice i przy okazji jeszcze zaoszczędzić.
EkoKULE – pranie bez detergentów
EkoKULE – pranie bez detergentów
Czy możliwe jest pranie bez detergentów? Środki te tak wrosły w naszą kulturę, że nie wyobrażamy już sobie bez nich życia. Tymczasem są one szkodliwe nie tylko dla zdrowia, ale i dla środowiska.
Świetlówki kompaktowe ciemnieją
Świetlówki kompaktowe ciemnieją
Świetlówki kompaktowe, które stopniowo zastępują żarówki, w ciągu życia tracą przeciętnie 22% światła. Oznacza to, że chociaż zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne odpowiedniki, są jednak od nich ciemniejsze.
Zielony Zamek królów
Zielony Zamek królów
Zamek Królewski w Niepołomicach to pierwszy w Polsce zespół zamkowy, który uzyskał certyfikat „Czysta Turystyka”. Fundacja Partnerstwo dla Środowiska przyznaje to wyróżnienie firmom z branży turystycznej, które wdrażają proekologiczne rozwiązania.
Ekologiczny dom
Ekologiczny dom pod ziemią
W podzięce dla natury powstał niezwykły dom. Zbudowano go w harmonii z przyrodą. Autorem pomysłu jest Zdzisław Bolanowski, malarz i rzeźbiarz – człowiek z artystyczną duszą…
Chińska ściana świateł
Ściana świateł
Jedna z najpiękniejszych konstrukcji architektonicznych inspirowanych ekologią znajduje się w... Chinach. Zaskakujące zwłaszcza, że Chiny są na bakier z ochroną środowiska. Razem z Indiami i USA prowadzą w niechlubnym rankingu emitentów CO2.
Plastik, meble, design!
Plastik, meble, design!
Meble z PCV i plastiku? Świetny pomysł na recykling! Materiał może wylądować na śmietniku, albo zyskać nowe życie. Pisaliśmy dużo o przetwarzaniu materiałów na potrzeby wnętrz.  Czas na kolejną kolekcję mebli z recyklingu.
Ekologiczna architektura – oszczędzanie i pozyskiwanie energii
Ekologiczna architektura – oszczędzanie i pozyskiwanie energii
Budynek Kalk Karrees położony w niemieckim Köln to imponujące połączenie nowoczesnej sztuki architektury z ekologicznymi technologiami. Zintegrowane z przeszkloną fasadą moduły fotowoltaiczne zaopatrują budynek w darmową energię elektryczną, natomiast termoizolowane fasady ograniczają ...
Pasaż zakupowy