Najbardziej ekologiczny biurowiec w Polsce
Najbardziej ekologiczny biurowiec w Polsce
Nowa siedziba firmy doradczej Deloitte w Warszawie okazała się jednym z najbardziej energooszczędnych i ekologicznych biurowców w Polsce. Budynek jako jedyny w naszym kraju otrzymał certyfikat GreenBuilding. Zaświadczenie to jest wydawane, gdy budowla zużywa o 25 proc. mniej energii niż przewidują ...
Ekologiczny środek transportu i dom w jednym
Ekologiczny środek transportu i dom w jednym
Na początku roku pisaliśmy o pomysłowej inicjatywie przedsiębiorczych mieszkańców Sztokholmu, którzy postanowili przekształcić starego Boeinga 747, przeznaczonego do zezłomowania, na 25-pokojowy ekologiczny hotel. Dziś zapraszamy do obejrzenia wnętrz pewnego nietypowego domu w amerykańskim mieście ...
Czas świadomych inwestorów
Czas świadomych inwestorów
W Stanach zjednoczonych i Unii Europejskiej promocja ekologicznych budynków jest standardem. Firmy budują wizerunek wznosząc energooszczędne, ekologiczne budynki. W Polsce jest z tym nienajlepiej. Ostatnio jednak można zauważyć zmiany w dobrym kierunku.
Eco Warszawa?
Co prawda polskie miasta nie mogą równać się z metropoliami w innych częściach Europy, ale może kiedyś się to zmieni? Na razie co prawda nie mamy, ani ścieżek rowerowych, ani też zielonych dywanów pod tramwajami (są m.in w Barcelonie, Lyonie), ale wkrótce będziemy mieć ekologiczną wizytówkę. ...
Pierwsza zero-emisyjna stacja polarna na Antarktydzie
Pierwsza zero-emisyjna stacja polarna na Antarktydzie
W niedzielę na Antarktydzie została uruchomiona stacja badawcza, która korzysta wyłącznie z alternatywnych źródeł energii. Belgijska stacja o nazwie Princess Elisabeth jest tym samym pierwszą na świecie w pełni ekologiczną, zero-emisyjną stacją polarną.
Domy z gliny
Domy z gliny
Minęły czasy, kiedy budowle z gliny kojarzono z prymitywnymi lepiankami. Technologia pozwala wykorzystać naturalne surowce do budowy nowoczesnych, trwałych i zarazem pięknych domów. Jaka jest przewaga domów z gliny? Są ekologiczne i tanie w eksploatacji!
Powstanie najbardziej proekologiczny budynek w stolicy
Powstanie najbardziej proekologiczny budynek w stolicy
Za 2 lata na warszawskiej Woli stanie najbardziej ekologiczny obiekt w mieście. Projekt biurowca Vector, autorstwa JSK Architekci, zakłada m.in. wykorzystanie proekologicznych materiałów, na dachu budynku zaplanowano zielony ogród, zaś toalety będą spłukiwane przy wykorzystaniu zebranej deszczówki.
Kaloryfer kontaktuje się z komórką
Kaloryfery będzie można w przyszłości regulować nie tylko za pomocą zwykłego pokrętła, ale również z wykorzystaniem centralnej jednostki sterującej, komputera lub w sposób mobilny za pomocą telefonu komórkowego. RWE i Nokia rozpoczęły współpracę nad innowacyjnym projektem oszczędnego ogrzewania ...
Dubaj inspirowany ekologią
Dubaj inspirowany ekologią
Architektura w Dubaju zapiera dech w piersiach. Znajdują się tam wspaniałe budynki, prawdziwe architektoniczne perełki. Dzięki grubym portfelom inwestorów realizowane są nawet najbardziej niekonwencjonalne projekty.
Ekologiczny wieżowiec w kształcie piramidy
W Paryżu został zaprezentowany projekt oryginalnego wieżowca, który stanie na terenach targowych w południowej części miasta. Budynek ten będzie miał kształt 180-metrowej piramidy.
Pasaż zakupowy