Ekologiczne kosze kuchenne
Ekologiczne kosze kuchenne
Wygodna segregacja śmieci w domu jest już możliwa. Osobne pojemniki na odpadki, plastik, szkło czy metal pozwalają bezproblemowo rozdzielić surowce, które będzie można łatwo przetworzyć.
Budownictwo dla klimatu!
Budownictwo dla klimatu!
Uczestnicy Konferencji Klimatycznej COP 15 mogą obejrzeć ekspozycję przygotowaną przez firmę VELUX w ramach działań edukacyjnych promujących zrównoważone budownictwo przyszłości. Prezentowane są tam nowoczesne technologie służące ograniczeniu wytwarzania oraz zużycia energii w budynkach.
Nowy czytnik ebooków
Nowy czytnik ebooków
Książki elektroniczne zdobywają serca czytelników. Coraz więcej z nas decyduje się na kupno ebooków. Na rynku pojawiają się więc specjalne urządzenia do ich czytania. Dziś ruszyła sprzedaż jednego z nich.
Inteligentna sieć elektryczna
Inteligentna sieć elektryczna
Panasonic i SEAS-NVE rozpoczynają pilotażowy program domowego zarządzania energią połączony z inteligentną siecią elektryczną. Inteligentne zarządzanie energią dla gospodarstw domowych zostanie zaprezentowane podczas Konferencji Klimatycznej COP 15 w Kopenhadze.
Oszczędny termostat
Oszczędny termostat
Termostaty na dobre zawitały już nad Wisłę i wiele osób z pewnością przekonało się już do nich. Mają jednak pewną zasadniczą wadę – ręczne ustawianie. Tymczasem w tej kwestii można już spokojnie zaufać elektronice i przy okazji jeszcze zaoszczędzić.
EkoKULE – pranie bez detergentów
EkoKULE – pranie bez detergentów
Czy możliwe jest pranie bez detergentów? Środki te tak wrosły w naszą kulturę, że nie wyobrażamy już sobie bez nich życia. Tymczasem są one szkodliwe nie tylko dla zdrowia, ale i dla środowiska.
Świetlówki kompaktowe ciemnieją
Świetlówki kompaktowe ciemnieją
Świetlówki kompaktowe, które stopniowo zastępują żarówki, w ciągu życia tracą przeciętnie 22% światła. Oznacza to, że chociaż zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne odpowiedniki, są jednak od nich ciemniejsze.
Zielony Zamek królów
Zielony Zamek królów
Zamek Królewski w Niepołomicach to pierwszy w Polsce zespół zamkowy, który uzyskał certyfikat „Czysta Turystyka”. Fundacja Partnerstwo dla Środowiska przyznaje to wyróżnienie firmom z branży turystycznej, które wdrażają proekologiczne rozwiązania.
Ekologiczny dom pod ziemią
Ekologiczny dom pod ziemią
W podzięce dla natury powstał niezwykły dom. Zbudowano go w harmonii z przyrodą. Autorem pomysłu jest Zdzisław Bolanowski, malarz i rzeźbiarz – człowiek z artystyczną duszą…
Ściana świateł
Ściana świateł
Jedna z najpiękniejszych konstrukcji architektonicznych inspirowanych ekologią znajduje się w... Chinach. Zaskakujące zwłaszcza, że Chiny są na bakier z ochroną środowiska. Razem z Indiami i USA prowadzą w niechlubnym rankingu emitentów CO2.