Trawa rosnącą na stole? Nietypowy pomysł na upiększenie wnętrz
Trawa rosnącą na stole?
Rośliny upiększają wnętrza i sprawiają, że atmosfera w zamkniętych pomieszczeniach jest dużo przyjemniejsza. Dlatego projektanci często decydują się na różne zielone dodatki. Nietypową propozycję na roślinne dekoracje domu ma pewna młoda designerka ze Stanów Zjednoczonych.
Czy warto zainwestować w system rekuperacji?
Czy warto zainwestować w rekuperator?
Czy warto zainwestować w system rekuperacji? Instalacja wentylacyjna z odzyskiem ciepła jest jedną z nielicznych, która się zwraca i to w krótkim czasie. – przekonują eksperci.
Więcej zielonych dachów!
Zakładajcie ogrody na dachach!
Jak poprawić jakość życia mieszkańców miast? W jaki sposób przeciwdziałać negatywnym skutkom zmian klimatu? Roślinność na ścianach budynków, trawiaste torowiska, ogrody na dachach czy miejskie stawy wypełnione deszczówką nie tylko poprawiają estetykę, ale też są odpowiedzią na zmiany ...
Przedpokój – wizytówka domu. Jak sprawić, aby był piękny i praktyczny?
Przedpokój – wizytówka domu. Jak sprawić, aby był piękny i praktyczny?
Przedpokój to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. To nie tylko miejsce, które nasi goście odwiedzają jako pierwsze, lecz także przestrzeń, która ma zapewnić możliwość pozostawienia wierzchniego okrycia przed wejściem do wnętrza domu. Dobrze zaprojektowany przedpokój to duża ...
Szklarnia, która wykorzystuje pianę z mydła
Szklarnia, która wykorzystuje pianę z mydła
Koszty jej ogrzewania się dziesięciokrotnie mniejsze, a plony równie wydajne, jak w tradycyjnej szklarni – naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu stworzyli unikatowy w skali światowej model szklarni.
Domowe rośliny a oczyszczanie powietrza
Zdobią dom i ułatwiają oddychanie
Powietrze w pomieszczeniach może być niekiedy nawet 12 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Szkodliwe substancje wydzielają się z farb, lakierów, klejów, wyposażenia, materiałów budowlanych, a nawet wody z kranu. Jak zatem zadbać o środowisko pracy i domu? Wykorzystajmy do tego ...
Ekologia przez ogrodnictwo. Czy uprawa ogródka może wpłynąć na rozwój człowieka?
Czy uprawa ogródka może wpłynąć na rozwój człowieka?
O tym, jak ważne dla rozwoju człowieka jest ogrodnictwo i jak dzięki niemu można nauczyć się ekologicznego stylu życia, opowiada Beata Dulko-Kaszowska.
Ukryty pomiędzy drzewami
Jak można wykorzystać lustro w lesie?
Lustra można wykorzystać w niezwykły sposób. Dzięki nim, w ciasnych pomieszczeniach, łatwo uzyskuje się wrażenie przestronności. Architekci ze Szwecji postanowili wykorzystać lustra w nieco inny sposób. Trik polega na ukryciu budynku w leśnym krajobrazie.
Mostki termiczne– czym są oraz gdzie i dlaczego powstają?
Jak zapobiegać mostkom termicznym?
Mostki termiczne, to miejsca w budynku, poprzez które dochodzi do niekontrolowanej utraty ciepła, które może wynieść nawet 30 proc. W konsekwencji płacimy wyższe rachunki za energię. Jak zapobiegać mostkom termicznym?
Jakie okno do domu energooszczędnego?
Jakie okno do domu energooszczędnego?
Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym życiu. Każdy chciałby stworzyć miejsce, w którym czułby się dobrze i mógłby zregenerować siły czy spędzić rodzinnie czas. Oczywiście zależy nam też, aby dom był możliwie jak najbardziej ekonomiczny. Dlatego powinniśmy dobrze ...
Pasaż zakupowy