5 sposobów na zaskakujące wykorzystanie rolet i starych żaluzji w domuKiedy za oknem szaro i ponuro, zapalenie świecy o zapachu waniliowej babeczki lub zrobienie kolorowej ozdoby do kuchni może znacząco poprawić nastrój. Pomysły są wokół Ciebie i czekają, żeby je wykorzystać.


Zostań pionierem upcyklingu, czyli ponownego wykorzystania „niepotrzebnych” rzeczy. Nawet nie wiesz, ile takich przedmiotów znajduje się w Twoim domu. Suszarka do łazienki z żaluzji? Proszę bardzo!

A gdy Twoje okna od dawna zdobią rolety − na nie też jest sposób. I nie ważne, czy są stare czy mają przed sobą długie lata świetności. Rolety to trwały materiał, którego nie warto wyrzucać na śmietnik. A więc przetwarzanie (i nie tylko) czas zacząć.1. Teatrzyk z polotem

Zerwałaś ze starymi przyzwyczajeniami i w Twoim domu królują rolety? Bardzo słusznie. Jest sposób na nieszkodliwą dla rolet i środowiska zabawę. Potrzebujesz tylko dobrych chęci, swoich dłoni i latarki, żeby pobawić się z maluchem w zoo. W kilka chwil materiał rolet rozkwitnie bajkowymi postaciami, a Twoje dziecko będzie zachwycone. Zanim się spostrzeżesz, skryte pod roletą ptaki i zwierzęta wydostaną się na wolność i roztańczą dookoła.

2. Lampka jak Nowa

Jeśli Twoja lampka nocna straciła swój dawny blask, nie musisz jej od razu wyrzucać i kupować nowej. Zrób własną. Dokładnie w takim kolorze, jak lubisz! Niepotrzebna roleta nada jej drugie życie. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Wystarczy zdjąć stary materiał ze stelażu lampy i przykleić nowy, wycięty z kawałka rolety. Stylowo i oszczędnie! A w okna tchniesz odrobinę świeżości, wybierając z szerokiej gamy dostępnych rolet z ekologicznym, certyfikowanym nadrukiem w sklepie internetowym Lotari.

3. Wachlarz albo parawan

Ręcznie wykonany parawan w sypialni, to urzekający element wystroju prawdziwej eko-damy. Zerwij z niepotrzebnym kupowaniem i stwórz go całkiem sama. Wachlarzowy styl stworzysz, składając materiał rolety w harmonijkę. Następnie złóż go na pół, sklej i gotowe. Zniszczony parawan łatwo zastąpisz trwałym kawałkiem rolety i wyczarujesz stylową osłonę Twojej prywatności np. w ognistym, czerwonym kolorze. Ole!

4. Podano do stołu

Stół, przy którym spotyka się cała rodzina, to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Nie musi na nim leżeć jedwabny obrus czy stać chińska porcelana, żeby wprowadzić odświętną atmosferę. Przydadzą się jednak podkładki pod talerze! Możesz oczywiście iść do sklepu i wybrać z setek bliźniaczo podobnych kuchennych propozycji. Nie będzie to jednak szczególnie oryginalne. Dlaczego więc nie zrobić ich samodzielnie? Jeśli nie wiesz, co począć z zepsutą żaluzją, którą zastąpiłaś nową roletą, zamień ją w designerską podkładkę, która ochroni Twój stół i będzie łatwa w utrzymaniu w czystości.

5. Wycinanki-układanki

Materiał rolet jest twardy i wytrzymały. Można go potraktować nożyczkami jak karton i wyczarować puzzle. Usiądź wspólnie z dzieckiem, weźcie pisaki i puśćcie wodze fantazji. Rysowanie to świetna zabawa dla dużych i małych. Gdy już Wasze dzieło będzie skończone, wystarczy pociąć obrazek na kawałki, wymieszać kartoniki i pozwolić dziecku je ułożyć.

Wykorzystaj stare rolety i nadaj im drugie życie. A te nowe, pielęgnuj odpowiednio, a odwdzięczą się dobrym wyglądem. Więcej o ich utrzymaniu dowiesz się z Poradnika Lotari.
Artykuł sponsorowany


Ocena (0) Oceń: