Banksy współpracuje z twórcami kreskówki „The Simpsons”

www.banksy.co.ukwww.banksy.co.uk

Co ma wspólnego Banksy ze słynną Amerykańską kreskówką „The Simpsons” ? Jak się okazuje bardzo wiele. Twórcy serialu postanowili zaprosić legendarnego graficiarza do stworzenia storybordu i reżyserię openingu do kreskówki. Nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest to pierwsze w historii intro stworzone przez artystę niezwiązanego z serialem.Jak się okazuje czarny humor Banksy’ego w tym przypadku nie jest bez znaczenia. Wyreżyserowana przez artystę czołówka przedstawia mroczną stronę funkcjonowania azjatyckich fabryk, gdzie powstają m. im gadżety z wizerunkami Simpsonów. Sytuacja jest o tyle dziwna, że animowaniem słynnego serialu zajmują się studia w Korei Południowej, więc znany z krytyki konsumpcjonizmu Banksy miał dobrą inspirację i duże pole do popisu.

A co na to wytwórnia filmowa? Studio Fox na pewno nie było zadowolone z efektu finalnego. Jednak po paru poprawkach i kilku „wygładzeniach” kontrowersyjna czołówka została wyemitowana.

Sukcesem producentów było samo zwerbowanie Banksy'ego do współpracy. Ten ukrywający od lat swoją tożsamość twórca znany jest na całym świecie z niesamowitych dzieł sztuki, które można znaleźć na ulicach Londynu, Nowego Orleanu czy w Izraelu. Jego prawdziwa tożsamość nigdy nie została oficjalnie potwierdzona, zatem bardzo trudno się z nim skontaktować.

Czołówkę w reżyserii Banksy'ego można obejrzeć poniżej:

Źródło: www.bbc.co.uk
Ocena (0) Oceń: