Budownictwo energooszczędne w czasach kryzysu

Czy branża budowlana – jedna z bardziej dynamicznych gałęzi gospodarki – zaczęła w ostatnim czasie spowalniać?Spowolnienie w budownictwie nadeszło szybciej, niż spodziewała się tego branża. – W branży budowlanej, po bardzo dynamicznym okresie, nastała stagnacja związana z problemami budżetowania inwestycji. Inwestorzy ograniczają koszty, ponieważ zapotrzebowanie i możliwości finansowe klientów znacznie się zmniejszyły. Widmo kryzysu ekonomicznego, a co za tym idzie trudności z otrzymaniem kredytów sprawiły, że konsumenci znacząco obniżają wydatki – kupują coraz mniejsze domy i mieszkania, a także biorą pod uwagę  alternatywne technologie budowy. Dlatego też dużym zainteresowaniem, popularnością cieszy się i nadal będzie technologia domów energooszczędnych. Pozwala ona bowiem w znaczący sposób obniżyć koszty związane z codzienną eksploatacją budynku. – opowiada ekspert z firmy Wolf System, Dominik Kosmała.

Budownictwo energooszczędne to trend, który od kilku lat zyskuje coraz to więcej zwolenników. Aspektem, który coraz częściej branym pod uwagę podczas wyboru technologii budowy, jest możliwość skutecznego zredukowania wydatków przeznaczonych na energię.

– Pomimo wcześniejszego zachłyśnięcia się możliwościami domów pasywnych przy obecnych problemach z finansowaniem inwestycji, klienci znacznie rozważniej wybierają domy energooszczędne. – mówi Dominik Kosmała.

Świetną receptą na spowolnienie w branży budowlanej oraz trudności z finansowaniem jest zainwestowanie w energooszczędne budownictwo.
Źródło: Hanna Gehrke-Gut/GutPROcena (0) Oceń: