Choinki w doniczkach. Jak pielęgnować i dbać o choinkę w donicy?

Fot. sxc.hu fot. sxc.hu

Od kilku lat, przed świętami Bożego Narodzenia, pojawiają się w sprzedaży choinki w donicach, które po okresie świątecznym możemy posadzić w ogrodzie. Jak postępować z takim drzewkiem by przeżyło i było piękne w następnych latach?Święta, święta...

Zacznijmy od wyboru rośliny – najczęściej kupujemy świerk kłujący, tzw. srebrny (Picea pungens Glauca) o różnym stopniu wybarwienia igieł, co związane jest ze sposobem rozmnażania. Zakupu najlepiej dokonać w sprawdzonym centrum ogrodniczym, gdyż tam dostępne rośliny odznaczają się zazwyczaj wyższą jakością niż te sprzedawane jako drzewka świąteczne. Ceny jednych i drugich mogą się bardzo różnić, ale pamiętajmy, że w sklepie płacimy za jakość i mamy większą pewność, że roślina przyjmie się w nowym miejscu.
 
O jakości świadczy m.in. bryła korzeniowa – odpowiednio duża, proporcjonalna do wielkości rośliny (metrowy świerk powinien mieć bryłę o średnicy ok. 30 cm), zwartą i zabezpieczoną jutą. Ważne, by ziemia nie była przesuszona. Poza pokrojem zwróćmy uwagę na stan zdrowotny rośliny i właściwe zabarwienie igieł (zasychający świerk ma kolor lekko sinawy).

Fot. shrinkin'violet [CC BY-SA 2.0 ], Flickr.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy