Drewniane drzwi, dębowe blaty – czyli powrót do naturalnych materiałów we wnętrzach

dębowe blaty fot.RustykalneUchwyty.pl

Nadszedł ten czas, gdy człowiek – przytłoczony rozwojem technologicznym i wszechobecną sztucznością – coraz chętniej ucieka do świata bliskiego naturze. Ponieważ to swój dom większość osób postrzega jako swoisty azyl, miejsce odpoczynku i wytchnienia, zaczęliśmy wprowadzać do wnętrz naturalne materiały i tworzyć stylizacje na wzór otaczającej nas przyrody.W aranżacji wnętrz swój triumf święcą style rustykalny i eko, a do rozmaitych pomieszczeń chętnie wprowadzamy kamień, drewno, mech. Ponieważ jednak wciąż tak bardzo potrzebujemy namiastki natury we własnym domu, nie wystarczy nam już tylko sam fakt zastosowania naturalnych tworzyw. Dziś chcemy czegoś więcej: nierównych, unikatowych blatów stworzonych przez przyrodę, malowniczych drzwi z drewna z uwidocznionymi sękami, ucieczki od perfekcji i szablonowości.

Stworzone przez naturę

drzwi przesuwne
Drzwi przesuwne z kawałka drewna.

Czy wystarczy zaopatrzyć się w meble z litego drewna, by wprowadzić do wnętrza autentyczny styl eko? To zdecydowanie za mało, bo czy w świecie przyrody spotykamy perfekcyjną symetrię, wygładzone powierzchnie, kilkanaście identycznych desek…? Prawdziwym hitem wśród osób, pragnących wprowadzić naturę do domowych wnętrz, są drewniane elementy wyposażenia, pozostawione w jak najbardziej pierwotnej i naturalnej formie. Takie też są blaty dębowe, które znajdziemy na rustykalneuchwyty.pl. Brzegi blatów zostały co prawda wygładzone, tak, by zapewnić komfort użytkowania, jednak ingerencja w naturę jest tu ograniczona do absolutnego minimum. Nie znajdziemy w ofercie dwóch identycznych blatów, ponieważ każdy z nich ma charakterystyczny tylko dla siebie wzór usłojenia, oryginalny układ śladów po sękach, naturalne pęknięcia. Dębowe blaty dostępne są w stanie surowym, dzięki czemu każdy może dobrać rodzaj wykończenia oraz kolorystykę do własnych potrzeb i upodobań. Oczywiście, najlepsze będą ekologiczne woski i oleje na bazie naturalnych składników. Drewno – zwłaszcza tak naturalnie wyglądające – jest bardzo wdzięcznym tworzywem aranżacyjnym, możemy je z łatwością dopasować do dowolnej wizji danego pomieszczenia. W zależności od tego, jakie nogi dobierzemy do drewnianego blatu, możemy uzyskać stół, ławę lub inny piękny i oryginalny mebel, odpowiedni do stylu eko, rustykalnego, klasycznego czy industrialnego. To świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie oryginalność i nietuzinkowość domowego wyposażenia: naturalny blat dębowy oraz dowolnie dobrane do niego nogi to gwarancja unikalności zestawu – możemy mieć pewność, że nikt na świecie nie będzie mieć identycznego mebla!

Drewniane drzwi – przejście do świata natury

Decydując się na naturalne, ekologiczne wyposażenie domu, często zapominamy o wyborze odpowiednich drzwi. Warto kontynuować naturalny charakter sprzętów domowych i do wspomnianych wyżej drewnianych blatów dobrać drewniane drzwi. W aranżacjach nawiązujących do przeszłości i silnie związanych ze światem przyrody, warto rozważyć montaż systemu drzwi przesuwnych, który stanowić będzie nie tylko wyjątkowo solidne i praktyczne rozwiązanie, ale i piękną, niebanalną ozdobę każdego wnętrza. Także i tu postawić można na naturalny wygląd desek i brak wymuskanej perfekcji. Drzwi dębowe lub sosnowe, wykonane z desek z widocznymi sękami, w naturalnym wybarwieniu, to idealne zaproszenie do pomieszczenia inspirowanego światem natury. Takie unikatowe, solidne, pachnące lasem drzwi stanowią niejako zapowiedź i obietnicę tego, co znajdziemy za nimi. Jeszcze bardziej naturalny efekt dadzą drzwi przesuwne typu one board, które wyglądają, jakby były wykonane z jednego kawałka deski. Nierówne krawędzie takich drzwi odwołują się do naturalnych nierówności pnia drzewa. Takie wyposażenie to ukłon w stronę Matki Natury, która obdarza świat pięknymi, zróżnicowanymi detalami.

drewno
Drewniane akcenty dodają wnętrzu niepowtarzalności.Drewno we wnętrzach – dlaczego warto?


Trzeba zauważyć, że obecność drewnianego wyposażenia w domowych wnętrzach to nie tylko kwestie wizualne. Owszem, dębowe blaty i drewniane drzwi prezentują się wspaniale i tworzą idealne tło dla stylizacji w modnym nurcie eko, ale to zaledwie „dodatek” do dobrodziejstw, jakie płyną z otaczania się naturalnymi tworzywami w domu. Surowce czerpane wprost ze świata przyrody są dla nas bezpieczne. W czasach, gdy tak wiele osób zmaga się z różnego rodzaju alergiami, warto postawić na drewniane meble, podłogi i ściany, które nie powodują alergii, a dodatkowo – w minimalnym stopniu przyciągają kurz. Ze względu na to, że naturalne tworzywo, jakim jest drewno, możemy skutecznie i pięknie impregnować ekologicznymi woskami i olejami, drewniane elementy wyposażenia są dla nas bezpieczne w użytkowaniu. Ta informacja ma szczególną wartość dla osób, które mają w domu zwierzęta oraz małe dzieci, ale nie tylko. Stół z blatem dębowym to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż mebel np. z plastiku, pełen sztuczności – wszak blat kuchenny ma częsty kontakt z artykułami spożywczymi. Drewno to tworzywo w pełni bezpieczne, naturalne, dodające wnętrzom przytulności, niezwykle trwałe i nabierające szlachetności wraz z upływem lat. Nie ma nic lepszego, niż drewniane wyposażenie w domu, w którym my i nasi bliscy spędzamy przecież tak wiele czasu każdego dnia.

źródło:rustykalneuchwyty.pl
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy