Ekologiczne dekoracje na świątecznym stole wielkanocnym

Przy ogromnej liczbie materiałów florystycznych i ozdobnych dodatków dostępnych na rynku w tym roku najlepiej wybrać te najprostsze rozwiązania. Oprócz gotowania tradycyjnych potraw bez chemicznych dodatków także elementy florystyczne w domu pozwolą nam poczuć zdrowie nadchodzącej wiosny. Spełnieniem aktualnych trendów będą też elementy ekologiczne.Naturalne elementy florystyczne w domu pozwolą nam poczuć zdrowie nadchodzącej wiosny/ Fot. Mój OgrodnikNaturalne elementy florystyczne w domu pozwolą nam poczuć zdrowie nadchodzącej wiosny/ Fot. Mój Ogrodnik

Najważniejsze jest, aby dekoracja naszego stołu pasowała do stylu pozostałych elementów oraz samego pomieszczenia, w którym się będzie znajdować. W dzisiejszych kierunkach architektury wnętrz projektanci używają wielu materiałów jednocześnie, dlatego niekoniecznie musimy zwrócić uwagę na sam rodzaj użytego materiału, ale raczej na to, w jaki sposób będzie nam służyć.
Do nowoczesnych wnętrz o jednolitej barwie ścian i prostej formie wpasujemy szklane lub metalowe naczynia. Umieśćmy w nich wiosenne rośliny – cięte lub pędzone, a doniczkę zakryjmy suszoną trawą. Doskonale na dekoracje nadają się także suszone kolby kukurydzy ozdobnej. Przez kilka lat z rzędu możemy je używać jako imitację jaj, gdyż są o wiele mniejsze od kolby kukurydzy jadalnej oraz ich kształt jajo-podobny.

Kolor ziaren różnić się może w owocostanie, ale w sprzedaży najczęściej spotkamy bordowe i białe. To właśnie takie kolby doskonale wpasujemy w wiejski styl pomieszczenia – bez względu na ułożenie i pozostałe użyte materiały. Oczywiście, na naszym stole wielkanocnym nie może zabraknąć elementów ekologicznych. A doskonale pasują tu wszelkiego rodzaju kosze wiklinowe, ręcznie zaplatane pojemniki, czy drewniane skrzyneczki.
Ekologia.pl (JSz)

Bibliografia

Mój Ogrodnik

Moim zdaniem
Własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne są lepsze od tych ze sklepu?
Ocena (3.1) Oceń: