Ekologiczne dekoracje na świątecznym stole wielkanocnym

Przy ogromnej liczbie materiałów florystycznych i ozdobnych dodatków dostępnych na rynku w tym roku najlepiej wybrać te najprostsze rozwiązania. Oprócz gotowania tradycyjnych potraw bez chemicznych dodatków także elementy florystyczne w domu pozwolą nam poczuć zdrowie nadchodzącej wiosny. Spełnieniem aktualnych trendów będą też elementy ekologiczne.Naturalne elementy florystyczne w domu pozwolą nam poczuć zdrowie nadchodzącej wiosny/ Fot. Mój OgrodnikNaturalne elementy florystyczne w domu pozwolą nam poczuć zdrowie nadchodzącej wiosny/ Fot. Mój Ogrodnik

Najważniejsze jest, aby dekoracja naszego stołu pasowała do stylu pozostałych elementów oraz samego pomieszczenia, w którym się będzie znajdować. W dzisiejszych kierunkach architektury wnętrz projektanci używają wielu materiałów jednocześnie, dlatego niekoniecznie musimy zwrócić uwagę na sam rodzaj użytego materiału, ale raczej na to, w jaki sposób będzie nam służyć.
Do nowoczesnych wnętrz o jednolitej barwie ścian i prostej formie wpasujemy szklane lub metalowe naczynia. Umieśćmy w nich wiosenne rośliny – cięte lub pędzone, a doniczkę zakryjmy suszoną trawą. Doskonale na dekoracje nadają się także suszone kolby kukurydzy ozdobnej. Przez kilka lat z rzędu możemy je używać jako imitację jaj, gdyż są o wiele mniejsze od kolby kukurydzy jadalnej oraz ich kształt jajo-podobny.

Kolor ziaren różnić się może w owocostanie, ale w sprzedaży najczęściej spotkamy bordowe i białe. To właśnie takie kolby doskonale wpasujemy w wiejski styl pomieszczenia – bez względu na ułożenie i pozostałe użyte materiały. Oczywiście, na naszym stole wielkanocnym nie może zabraknąć elementów ekologicznych. A doskonale pasują tu wszelkiego rodzaju kosze wiklinowe, ręcznie zaplatane pojemniki, czy drewniane skrzyneczki.
Ekologia.pl (JSz)
Moim zdaniem
Własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne są lepsze od tych ze sklepu?
Ocena (3.1) Oceń: