Ekologiczny materac – FUTON

futon fot.slodkichsnow.com

Każdy z nas wie jak ważny dla naszego organizmu jest sen. Dlatego też coraz większa rzesza ludzi zaczyna bacznie przyglądać się temu na czym śpi. Sprzedaż materacy lateksowych, kieszeniowych, termoplastycznych lawinowo rośnie, niemniej znajdują się również zwolennicy naprawdę zdrowego snu.Coraz bardziej popularny w Polsce staje się materac, którego właściwości ewoluowały od tysiącleci, jednak po dziś dzień zachował swoje główne właściwości:
- ergonomiczność
- świetną termoregulację
- antyalergiczność
a dodatkowo materac ten wykonany jest z naturalnych, przyjaznych dla zdrowia surowców. 

Ten materac to FUTON.


futony


No dobra, ale od początku. Co to takiego?

Otóż, FUTON to rodzaj posłania, na którym od tysięcy lat śpią Japończycy. Te używane w Japonii składają się z kilku warstw bawełny ułożonych w bawełnianym pokrowcu, mają ok. 7-8 cm grubości i można je zrolować, aby w ciągu dnia przechowywać je np. w szafie. Wersja europejska znacznie różni się od futona japońskiego. Materace te są znacznie grubsze i często poza bawełną wypełnione są jeszcze innymi surowcami takimi jak np. wełna, len, sprasowany kokos, trawa morska, lateks, czy końskie włosie.

Dlaczego Futon jest zdrowy?

Głównym atutem futona są komfortowe warunki snu.

Futony gwarantują bardzo dobre podparcie kręgosłupa i pleców. Naturalny splot surowej bawełny zapewnia materacowi nieodzowną sprężystość, dzięki której materaca dopasowuje się do sylwetki. Zapewnia to równomierne rozłożenie obciążeń na całej linii kręgosłupa i kręgosłup nie jest narażony na dodatkowy ucisk. FUTON wspomaga utrzymanie równomiernej temperatury naszego ciała podczas snu. Naturalna bawełna wewnątrz materaca "oddycha" - czyli pozwala na cyrkulację powietrza, dzięki temu FUTONY dopasowują się do pory roku, co oznacza, że latem zapewniają wentylacje, a zimą doskonale ogrzewają.
Naturalne surowce użyte do produkcji FUTONÓW doskonale przepuszczają powietrze, dzięki czemu materac jest lepiej wentylowany, a to zapobiega rozwojowi roztoczy, czy innych szkodliwych dla człowieka substancji co pozwoli na komfort snu tym osobom, które cierpią na różnego rodzaju alergie. FUTONY są przyjazne zarówno dla człowieka jak i dla naszego środowiska, gdyż wyprodukowane są jedynie z naturalnych surowców.

Dodać należy również, że materace te są mają dość niską cenę w stosunku do jakości. Mówi się, że są odpowiednikiem materacy za kilka tysięcy, a komfort snu jest naprawdę rewelacyjny.


futon
Futon zapewnia wygodę spania.


W Polsce niestety jeszcze w niewielu miejscach można zakupić Futon, chociaż świadomość zdrowego snu mocno wzrasta. Marka SlodkichSnow - www.slodkichsnow.com  oferuje różne rodzaje FUTONÓW. W swojej ofercie posiadają futony z wypełnieniem z bawełny, lnu, wełny owczej, kokosa, trawy morskiej, czy lateksu. Pełną ofertę można znaleźć tutaj: http://www.slodkichsnow.com/materace-futon
Można dodatkowo wybrać sobie materac w nietypowym kolorze, czy uszyć w niestandardowych rozmiarach, gdyż oferowane przez SlodkichSnow  materace są wykonane tu na miejscu w Polsce. Produkowane są ręcznie, zwracając uwagę na jakość wykonania, detal i wykończenie. Slodkichsnow – jako chyba jedyny sprzedawca Futonów w Polsce, który daje możliwość obejrzenia, wypróbowania, a nawet przespania się na futonie jeszcze przed zakupem, gdyż ekspozycja futonów mieście się w jednej z kameralnych agroturystyk w Kotlinie Kłodzkiej – www.zapomnienie.pl
Czy warto zaryzykować i zainwestować w Futon? W naszej ocenie warto! Dla komfortu swojego snu, dla zdrowia, dla środowiska, w którym żyjemy.

Dla wszystkich, którzy zdecydują się zakupić futon i zadbać o własne zdrowie w sklepie www.slodkichsnow.com miła niespodzianka: na hasło „EKOLOGIA” w komentarzu do zamówienia czeka na Was 5% rabatu.

art. sponsorowany
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy