Eukaliptus – ekologiczny sposób na czyste pranie

Do tkanin jasnych, kolorowych, białych, delikatnych, uniwersalny o zapachu bryzy morskiej czy sosnowych szyszek. Środki do prania wrosły w naszą kulturę, że nie wyobrażamy już sobie bez nich życia. Tymczasem niektóre z nich są szkodliwe nie tylko dla środowiska, ale i dla naszego zdrowia.Fot. dreamstimefot. dreamstime

Producenci proszków i płynów do prania oferują nam produkty, które szybko i skutecznie usuną uporczywe zabrudzenia, pozostawiając na naszych ubraniach aromaty przywodzące na myśl kwitnącą łąkę czy morską bryzę. Problem w tym, że niektóre proszki do prania zanieczyszczają środowisko, a nawet szkodzą naszemu zdrowiu. Znajdujące się w tradycyjnych proszkach do prania wybielacze i substancje zapachowe, mogą wysuszać i podrażniać skórę, wywoływać reakcje alergiczne, w tym astmę.

Zatem w czym prać, aby nie uczulało, było ekologicznie, a przy tym skutecznie? W sklepach internetowych można kupić biodegradowalne proszki do prania, pozbawione detergentów, syntetycznych substancji zapachowych, wybielaczy optycznych oraz enzymów.

Ekologiczne pranie z eukaliptusem

Przykładem takiego produktu jest proszek na bazie olejku eukaliptusowego od eukaliptusowy.pl. W składzie eukaliptusowego proszku o prania znajdziemy przeważnie naturalne składniki. Nie znajdziemy natomiast wypełniaczy, enzymów, środków do dezynfekcji chemicznej, wybielaczy chemicznych, barwników i sztucznych substancji zapachowych. Zapach, który koi zmysły, uspokaja i rozluźnia, jest efektem zastosowania czystego australijskiego olejku eukaliptusowego.

Dla dzieci i alergików

Olejek ten, oprócz przyjemnego aromatu działa silnie odkażająco – niszczy wirusy, grzyby, bakterie, pierwotniaki i roztocza. Dlatego produkt ten idealnie nadaje się do prania odzieży dzieci i osób posiadających wrażliwą skórę ponieważ nie powoduje alergii i podrażnień.


Eukaliptusowy proszek do prania nie zawiera wybielaczy, enzymów, środków do dezynfekcji chemicznej, wypełniaczy i syntetycznych substancji zapachowych


Ekologicznie = skutecznie

Powszechnie uważa się, że ekologia może i jest dobra dla środowiska, ale niekoniecznie idzie w parze ze skutecznością. Proszek na bazie olejku eukaliptusowego przeczy tej teorii. Łagodnie pierze i odświeża wszystkie rodzaje białych tkanin (w tym również delikatne).  Efektywnie usuwa zanieczyszczenia, nawet w zimnej wodzie, dzięki czemu ubrania nie wymagają dodatkowego namaczania.

Jest w pełni biodegradowalny, doskonale wypłukuje się i nie pozostawia śladów na tkaninach. Co ciekawe, proszek jest na tyle przyjazny dla środowiska, że wodą z prania można podlewać kwiatki.

Proszek eukaliptusowy to nie tylko korzyść dla środowiska, ale i dla naszego domowego budżetu. Skoncentrowana formuła (1kg proszku wystarcza na ok. 50 prań) umożliwia mniejsze dozowanie, co oznacza bardziej oszczędne stosowanie preparatu i zmniejszenie ilości zużywanych opakowań.

Koniec z dylematem: czy chcemy mieć czyste ubrania, czy czyste środowisko. Teraz możemy efektywnie zadbać o jedno i drugie.Zalety eukaliptusowego proszku do prania

  • nie wykazuje szkodliwych właściwości dla środowiska
  • nie zawiera wybielaczy, enzymów, środków do dezynfekcji chemicznej, wypełniaczy i syntetycznych substancji zapachowych
  • nie uczula
  • jest biodegradowalny
  • nie pozostawia śladów na tkaninach
  • efektywnie usuwa zanieczyszczenia


Artykuł sponsorowany
Ocena (5.0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy