Jak zadbać o okna przed zimą?

okno fot.pixabay

Jesień to doskonały czas na zadbanie o przejrzystość okien. Jeżeli chcemy zminimalizować ryzyko pozostawienia smug na szybkie, nie myjmy okien w słoneczne dni. Podczas mroźnej pogody szkło jest delikatniejsze, bardziej kruche i może pękać. Zatem postawmy na pochmurny, aczkolwiek suchy dzień.  


Przede wszystkim zdrowie
Chcemy cieszyć się czystym domem i przejrzystymi oknami, ale przede wszystkim musimy zadbać o swoje zdrowie, dlatego przed przystąpieniem do mycia okien ubierzmy się ciepło. Pamiętajmy o czapce i rękawiczkach. Starajmy się wykonywać czynności w miarę szybko, żeby nie wystawiać się zbyt długo na stanie w przeciągu.

Po drugie - dobry płyn

Jeżeli zależy Wam na oknach bez smug wybierzcie środek na bazie spirytusu, który skutecznie rozpuszcza tłuszcz i usuwa zabrudzenia, nie pozostawiając zacieków. Płyn z dodatkiem alkoholu doskonale sprawdzi się także do mycia luster, glazury, szklanych blatów czy szyb samochodowych.

Po trzecie - ekologicznie i oszczędnie

Wybierając płyn do mycia okien kierujcie się także tym czy środek jest bezpieczny dla nas i otoczenia. Przykładem produktu, którego substancje czynne ulegają biodegradacji jest Frosch Bio Spirit Płyn do mycia szyb. Marka Frosch chcąc dodatkowo zmniejszyć obciążenie środowiska, dzięki ograniczeniu stosowania materiałów opakowaniowych, wprowadziła Frosch Bio Spirit Płyn do mycia szyb Zapas o pojemności 1l. Dzięki wygodnemu dozownikowi pozwala on 2 razy napełnić opakowanie Frosch Bio Spirit Płyn do mycia szyb 500 ml, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Marka Frosch słynie z nowatorskich rozwiązań proekologicznych - butelka produktu powstała w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

frosch
fot. materiały prasowe
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy