Meble industrialne — czym się charakteryzują?

Egzotyczne drewno, geometryczne formy, starannie wykonane, przyciągające uwagę detale to kwintesencja mebli w stylu industrialnym. Co wyróżnia je spośród innych? Do jakich wnętrz pasują? Dlaczego warto po nie sięgnąć? Podpowiadamy.indyjskieMeble w stylu indyjskim dodadzą niepowtarzalnego stylu każdemu wnętrzu fot.materiały IndianMeble.pl


Inspirację do stworzenia industrialnego stylu aranżacji wnętrz były surowe wnętrza fabryk i magazynów. Kiedy w latach 50. na skutek recesji nowojorscy przedsiębiorcy zaczęli masowo opuszczać bankrutujące biznesy, szybko zagospodarowali je przedstawicieli lojalnej bohemy. W przestronnych halach niczym grzyby po deszczu zaczęły wyrastać oryginalne wnętrza mieszkalne, pracownie, a nawet niewielkie galerie sztuki. Industrialny przemysłowy styl szybko zyskał przychylność Amerykanów, a w ciągu kolejnych lat stał się popularny także na innych kontynentach.
Styl industrialny dziś

Dziś industrialny styl aranżacji wnętrz jest jednym z najbardziej popularnych i najbardziej pożądanych. Zwłaszcza przez zwolenników otwartych przestrzeni, oryginalnego designu, przyciągającej uwagę stylistyki i najlepszej jakości materiałów. Nieodzownym elementem stylu industrialnego są bowiem industrialne meble.

Industrialne meble, czyli?

Industrialne meble, podobnie jak same wnętrza nawiązują do surowej stylistyki przemysłowych wnętrz. Większość z nich to modele wykonane z egzotycznego drewna (palisandru, akacji czy mangowca) często z dodatkiem elementów ze szkła i metalu. W zależności od konkretnego elementu mogą przybierać proste geometryczne lub fantazyjne, jedyne w swoim rodzaju formy.
Cechą charakterystyczną industrialnych stołów, komód, krzeseł i witryn jest nie tylko przyciągająca uwagę stylistyka wynikająca z użycia ciekawych materiałów, ale także wyjątkowa trwałość i ponadczasowy charakter.

fot. IndianMeble.pl
fot. IndianMeble.pl

 Do jakich wnętrz pasują meble industrialne?

Choć meble industrialne kojarzą się przede wszystkim z przestronnymi, wysokimi loftami z czerwoną cegłą na ścianach i betonowymi podłogami, z powodzeniem odnajdą się także w innych wnętrzach. Odpowiednio dobrane wzbogacą przestrzeń nowoczesnych apartamentów, mieszkań urządzonych w stylu rustykalnym, boho, klasyczny, a nawet skandynawskim.

Dlaczego właśnie meble kolonialne?

Meble kolonialne harmonijnie łączą wieloletnią trwałość (drewno egzotyczne jest zdecydowanie twardsze i trwalsze niż rodzime gatunki) z oryginalną estetyką i dopracowanymi do perfekcji detalami. Sięgając po kolonialne meble i dodatki zachowasz pewność, że będą służyć Ci przez długie lata, pozostając w modzie bez względu na zmieniające się z sezonu na sezon trendy.

źródło: https://www.indianmeble.pl

 

art. sponsorowany

Ocena (3.0) Oceń: