Mydło – uniwersalny środek, który sprawdzi się w domowych porządkach

pixabay.com pixabay.com

W dzisiejszych czasach panuje powszechne przekonanie, że do sprzątania domu niezbędny jest cały zestaw aromatycznych środków czystości o długim i skomplikowanym składzie. Tymczasem do dokładnego wyczyszczenia domowych powierzchni wystarczy… zwykłe szare mydło! Produkt ten, nie dość, że doskonale usuwa brud i bakterie, jest bezpieczny dla naszego zdrowia. W jaki sposób możemy włączyć mydło do takich czynności, jak mycie podłóg, blatów, sprzętów domowych czy toalety?


Szare mydło, zwane potasowym, może śmiało konkurować z tzw. profesjonalnymi środkami do czyszczenia. Co więcej - jest ono pozbawione szkodliwych substancji chemicznych, barwników i syntetycznych związków zapachowych. Stanowi również produkt tani i łatwo dostępny. Dzięki temu, że składa się z samych naturalnych substancji, nie jest toksyczne dla ludzi, a także - jest w pełni bezpieczne dla środowiska. Czyszczenie domowych przestrzeni szarym mydłem skutecznie usuwa bakterie, plamy i zanieczyszczenia. Już nasze prababcie stosowały ten produkt, aby zachować śnieżną biel obrusów czy pościeli. Z pomocą szarego mydła możemy jednak wyczyścić wiele innych powierzchni, sprzętów i akcesoriów, które znajdują się w naszym mieszkaniu.
Oto przykłady zastosowań mydła potasowego w warunkach domowych:

Naturalny odplamiacz


Aby pozbyć się plam i zacieków z ubrań, nie musimy stosować profesjonalnego środka odplamiającego. Wystarczy w zwilżone wodą tkaniny wetrzeć odrobinę szarego mydła, a następne pozostawić ubrania na noc – do wyschnięcia. Resztki produktu należy spłukać wodą. Po tym zabiegu plamy staną się niewidoczne.

Delikatny płyn do drewnianych podłóg

W celu przygotowania domowego płynu do mycia podłóg, należy dodać do wiadra z gorącą wodą pół łyżeczki szarego mydła i 5 kropli dowolnego olejku eterycznego.  Tak czyszczona powierzchnia będzie nie tylko odświeżona, lecz także pachnąca.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy