Naprawa to zabawa! Po co wyrzucać, skoro można to naprawić

takie miejsca, w których można naprawić popsute rzeczytakie miejsca, w których można naprawić popsute rzeczy

 „Naprawa to zabawa” to najnowsza akcja serwisu Ładnie Naprawię. Akcja ta ma na celu promocję idei naprawiania wśród naszych dzieci, które żyją w świecie jednorazowych zabawek, mebelków, bucików, kurteczek.


„Akcja „Naprawa to zabawa” to okazja aby rodzice, dziadkowie pokazali maluchom, że są takie miejsca, w których można naprawić popsute rzeczy. Popsute buty można zanieść do szewca, mebelek do stolarza, poprutą kurteczkę można oddać do krawcowej, rowerek do warsztatu rowerowego. Nie trzeba kupować nowych rzeczy, gdy tylko te, które już mamy popsują się bądź lekko zniszczą. Każdą rzecz można naprawić, tak przecież robili nasi dziadkowie, i rodzice...”

Organizatorzy akcji „Naprawa to zabawa” przygotowali kolorowanki w wersji papierowej oraz kolorowanki online, które można kolorować z wykorzystaniem komputera, a nawet tabletu! Wersja papierowa to kolorowanka, którą mogą zamawiać przedszkola, kluby malucha oraz indywidualni rodzice czy dziadkowie. Do kolorowania mogą być używane mazaki, farby, kredki gdyż pozwala na to odpowiednia gramatura papieru.

Po co powstał serwis Ładnie Naprawię?

Serwis „Ładnie Naprawię” to ogólnopolski projekt, którego celem jest zebranie w jednym miejscu działających lokalnie, utalentowanych i przedsiębiorczych ludzi, którzy myślą o środowisku naturalnym, chcą oszczędzać i zarabiać pieniądze. W Ładnie Naprawię można naprawić meble, rowery, samochody, zabawki, ubrania, dzieła sztuki, rękodzieło, biżuterię... wszystko to co wymaga umiejętnego i fachowego zaopiekowania.

Jak powiedział Mahatma Gandhi „Musisz być zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”…

„Ładnie Naprawię” daje możliwość spotkania się tych, którzy mają coś do naprawienia z tymi którzy mogą to naprawić – artystami w swoim fachu. W trosce o kulturę lokalną, regionalną, dziedzictwo kulturowe – dzięki serwisowi Ładnie Naprawię można ocalić od zniszczenia i zapomnienia wiele wartościowych przedmiotów, klasyków wzornictwa, pamiątek dokumentujących naszą historię. Dlatego, że „Ładnie Naprawię” daje możliwość spotkania się tych, którzy mają coś do naprawienia z tymi którzy mogą to naprawić – artystami w swoim fachu.

Ludzie są zmęczeni zalewem bezsensownego śmiecia, który im się wciska, bo ponoć będą szczęśliwsi… Zasada innowacji społecznej to współprojektowanie wraz z obywatelami i społecznościami ułatwień dla ich życia codziennego. Zasadniczą jej cechą jest efektywne wykorzystanie zasobów lokalnych (…)

John Thackara - ekspert w dziedzinie wzornictwa stymulującego przemiany społeczne (cyt. Design_pl).


Ocena (0) Oceń: