New Life według Joanny Pytlewskiej

Torebka z kolekcji „New Life”, projekt: Joanna PytlewskaTorebka z kolekcji „New Life”, projekt: Joanna Pytlewska

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”. To przysłowie można odnieść do polskiej projektantki i designerki Joanny Pytlewskiej, która potrafi tworzyć niesamowite rzeczy z recyklingu. Jej projekty są bajecznie kolorowe, a przede wszystkim oryginalne.Podstawą projektowania Joanny Pytlewskiej jest zasada reduce – reuse – recycle. Ostatnio stworzyła linię torebek „New Life”, które dosłownie nadały nowe życie starym rzeczom, bowiem kopertówki wykonane są ręcznie z banerów reklamowych pochodzących z recyclingu oraz z wysokiej jakości filcu.

Często rzeczy wykonane z recyklingu, choć w słusznej idei, nie są zbyt urodziwe. Nie tym razem. Bo kopertówki Joanny Pytlewskiej są bardzo kobiece. Na zakupy, spotkanie z przyjaciółkami i randkę – taka ekologiczna torebka może być doskonałym uzupełnieniem kobiecego stroju. Poza tym każda z zaprojektowanych przez nią torebek jest oryginalna i absolutnie niepowtarzalna.

Joanna Pytlewska wraz z linią „New Life” idealnie wpisała się w tak zwany trend „upcyklingu”. Jak napisała na swojej stronie : "New life" to seria zaprojektowana z myślą o otoczeniu. Głównym materiałem użytym do kolekcji są zużyte banery reklamowe. Każdy produkt jest przez to niepowtarzalny”
Torebka z kolekcji „New Life”, projekt: Joanna Pytlewska


Joanna Pytlewska jest absolwentką Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz łódzkiej ASP. Zajmuje się także kompleksowym projektowaniem wnętrz mieszkalnych i przestrzeni publicznej, jak i kobiecych dodatków: toreb, biżuterii, etui na laptopy. Jej najbardziej znane projekty to seria lamp Convallaria, linia podkładek Data Storage 0.1 i Data Storage 0.2 czy siedzisko Hydro chair.
Ekologia.pl


Ocena (3.7) Oceń: