Podaruj Choince Drugie Życie

Święta Bożego Narodzenia już za nami, więc widok poświątecznego drzewka przy wiacie śmietnika przyprawia nas raczej o smutek. Krótki żywot choinek można jednak przedłużyć. Jak? Wystarczy przyłączyć się do akcji społecznej Podaruj Choince Drugie Życie.W sobotę 19 stycznia krakowianie będą mogli przekazać bożonarodzeniowe drzewka. Zebrane choinki zostaną rozdrobnione i przerobione na biomasę, która posłuży do obsypywania sadzonek. Dodatkowo organizator akcji – Fundacja Aeris Futuro – obiecała, że w zamian przyniesione choinki pozyska nowe sadzonki drzew, które wiosną zazielenią teren Krakowa.

– Coraz częściej decydujemy się na wprowadzenie do naszych wnętrz kawałka lasu, by naprawdę poczuć zapach świąt. Żywe choinki najlepiej kupować w doniczkach, regularnie podlewać, po świętach wynieść na balkon, a wiosną zasadzić w ogródku. Niestety nie wszystkie drzewka się do tego nadają. Dlatego warto wziąć udział w akcji Podaruj Choince Drugie Życie. – mówi prezes Fundacji Aeris Futuro Joanna Mieszkowicz.

Za 40 zebranych choinek fundacja otrzyma nowe drzewko, które będzie mogła zasadzić wiosną na terenie miasta.

Choinki będą zbierane w godzinach 10:00 - 15:00 w pięciu punktach Krakowa:

  • Czyżyny: os. Dywizjonu 303 64, przy bloku obok kościoła,
  • Osiedle Widok: ul. Na Błonie 11b, parking przy Lewiatanie,
  • Krowodrza: ul. Opolska 37, przy kładce,
  • Prądnik Czerwony: ul. Powstańców 26, przy parkingu,
  • Osiedle Podwawelskie: ul. Komandosów 8, plac za sklepem Polo.
– Naszym głównym celem jest posadzenie jak największej liczby drzew w Krakowie, ale chcemy też, aby ta akcja była dla mieszkańców impulsem do myślenia, czy produkty, które kupujemy – nie tylko choinki – mają szansę być ponownie wykorzystane, jaki jest ich dalszy los i czy można je odzyskać z korzyścią dla środowiska – dodaje Magdalena Pastuszak, koordynatorka akcji.
Źródło: Aeris Futuro


Ocena (0) Oceń: