Wirtualna lodówka wkręca w niemarnowanie

Załóż wirtualną lodówkę, gospodaruj jedzeniem, wygrywaj nagrody, a przede wszystkim w zabawny sposób naucz się nie marnować jedzenia.W Polsce marnuje się 9 milionów ton jedzenia, a powodem często jest brak nawyku planowania, przechowywania i właściwego gospodarowania żywnością. Dlatego w ramach kampanii społecznej Federacji Polskich Banków Żywności „Nie marnuj jedzenia. Myśl ekologicznie” powstała gra facebookowa – lodówka. Gra jest dostępna na stronie FB kampanii: „Nie marnuj jedzenia”.

Gracz zakłada swoją lodówkę i się nią opiekuje. Na początku otrzymuje punkty, za które może zrobić zakupy. Każdy produkt ma oznaczony termin przydatności. Gracz otrzymuje informacje, gdy produkt zaczyna się psuć. Cały czas punkty można zamieniać na zakupy.

Gracz otrzymuje punkty za ograniczenie marnowania. Marnowanie jedzenia to strata punktów.

Cel – tak zarządzać lodówką, by nic się nie zepsuło. Gracz może produkty zjeść, wyrzucić, zamrozić albo przekazać przyjacielowi zapraszając go do aplikacji.

Co tydzień dwóch użytkowników którzy zdobędą najwięcej punktów otrzyma nagrody: koszulki kampanii „Nie marnuj jedzenia” oraz magnesy na prawdziwą lodówkę.

Ocena (0) Oceń: