Najlepsze rośliny domowe dla twojego fizycznego i psychicznego zdrowia
Najlepsze rośliny domowe dla twojego fizycznego i psychicznego zdrowia
Nadeszła kalendarzowa wiosna, dzięki której wracają nasze siły do działania. To idealny czas, aby zatroszczyć się o swoje rośliny domowe i dowiedzieć się o nich czegoś więcej. W dzisiejszym artykule przedstawiamy gatunki roślin, który mają pozytywny wpływ na nasze ciało i umysł.
Czas przyciąć żywopłot
Żywopłot stanowi naturalną osłonę nie tylko przed wzrokiem wścibskich sąsiadów, ale także przed hałasem docierającym z ruchliwej ulicy. Kiedy i jak najlepiej przycinać żywopłot, by rósł gęsty i zdrowy?
Jak zrobić pestycydy organiczne – receptury, które naprawdę działają!
Pestycydy to toksyczne substancje, które celowo i z pełną premedytacją uwalniamy do naszego środowiska. Mają za zadanie chronić rośliny przed szkodnikami. Niestety swoje  toksyczne działanie wykazują także w stosunku do środowiska, pożytecznych owadów, a także w stosunku do nas samych. ...
Jak filtrować wodę w stawie kąpielowym?
Jak filtrować wodę w stawie kąpielowym?
Ideą każdego stawu kąpielowego jest oczyszczanie wody w sposób naturalny, bez użycia jakichkolwiek środków dezynfekujących. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że nawet w najlepiej zaprojektowanym i wykonanym zbiorniku wodnym równowaga biologiczna ekosystemu może zostać zaburzona na skutek ...
Rodzina Starkl - mistrzowie ogrodnictwa z Czech
Rodzina Starkl - mistrzowie ogrodnictwa z Czech
Starkl to ponad 100-letnia firma rodzinna. Natura jest dla nas bogactwem, które pielęgnujemy i które chcemy zachować jako cenne dziedzictwo.Josef i Maria Starkl (założyciele firmy) w roku 1912 na wydzierżawionej ziemi o pow. 400 m2 w Frauenhofen (w powiecie Tulln), w Dolnej Austrii zaczęli ...
Do ogrodu zamiast do lekarza
Uspokaja, pobudza zmysły, korzystnie wpływa na nasze zdrowie, pozwala zapomnieć o codziennych problemach. Jest wiele dowodów na to, że praca i przebywanie w ogrodzie uszczęśliwia! Dlatego w Polsce rośnie zainteresowanie hortiterapią, czyli terapią ogrodniczą. 
Jak pielęgnować oczka wodne i stawy?
Jak pielęgnować oczka wodne i stawy?
Glony – największa zmora tych, którzy marzą o pięknym oczku wodnym z krystaliczną wodą, w której radośnie pluskają kolorowe okazy ryb. Obrazek jak z bajki, ale taka ozdoba przydomowego ogrodu jest możliwa.
8 powodów by kupić metalowy tunel foliowy
8 powodów by kupić metalowy tunel foliowy
Tunele foliowe to coraz częstszy widok w przydomowych ogródkach i na podmiejskich działkach. Taka osłona pozwala zapewnić roślinom lepsze warunki do rozwoju i chroni sadzonki, kiedy nas nie ma na miejscu.
Jakie rośliny siejemy w lutym?
Jakie rośliny siejemy w lutym?
Luty, mimo że często mroźny i śnieżny, jest miesiącem, w którym przyroda powoli zaczyna wybudzać się z zimowego snu. To dobry czas, by zaplanować pierwsze zasiewy niektórych ziół, warzyw i kwiatów. Sprawdźmy, jakie rośliny nadają się do wczesnego wysiewu!
Jak zadbać o ogród przed zimą, by oczarował nas wiosną?
Rutynowe prace, takie jak plewienie, nawożenie czy przycinanie roślin, każdy miłośnik ogrodnictwa wykonuje automatycznie. Niemniej skoro przez kilka następnych miesięcy przydomowy zakątek zieleni pogrąży się w zimowym śnie, warto wybiec myślami w przyszłość, i zrobić to, co odejmie nam ...
Pasaż zakupowy