8 powodów by kupić metalowy tunel foliowy

tunel foliowy

Tunele foliowe to coraz częstszy widok w przydomowych ogródkach i na podmiejskich działkach. Taka osłona pozwala zapewnić roślinom lepsze warunki do rozwoju i chroni sadzonki, kiedy nas nie ma na miejscu.

 

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się importowane metalowe tunele foliowe z zieloną folią. Dlaczego są tak chętnie kupowane? Zobaczmy 8 powodów, dla których Polacy decydują się na zakup metalowego tunelu foliowego!

Powód 1: metalowa konstrukcja

tunel
stelaż tunelu metalowego

Dotychczas w polskich ogródkach rządziły tanie tunele z rurek PCV, kiedy nagle pojawił się tunel metalowy w podobnej cenie. Solidny metalowy stelaż, zabezpieczony przed korozją, oparty na ocynkowanych rurkach – o takich właśnie tunelach marzyli polscy działkowcy. Solidna konstrukcja tunelu to konstrukcja metalowa, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Powód 2: folia wzmacniana siatką
Metalowy tunel foliowy tak naprawdę nie ma zielonej folii – taki efekt kolorystyczny daje wgrzana w folię wzmacniająca siatka polipropylenowa w zielonym kolorze. Tego typu folia jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne: jeśli przypadkiem ją rozedrzemy, siatka wzmacniająca uniemożliwi dalsze samoczynne rozdzieranie się foli. To duży plus, prawda? A od zeszłego sezonu foliaki dostępne są też z siatką w kolorze białym, więc możemy wybrać bardziej pasujący nam kolor.

Powód 3: okna z moskitierą

pomidory
pomidory w tunelu metalowym

Dużą zaletą metalowego tunelu foliowego z zieloną (lub białą) folią są też dodatkowe okienka wzdłuż tunelu zabezpieczone moskitierą. Dzięki nim możemy przewietrzyć tunel w trakcie prac ogrodniczych bez obaw, że będą nas męczyć jakieś natrętne komary lub inne szkodniki. Okienka zamykane są na rzepy, a zasłaniającą je folię na czas wietrzenia można podpiąć nad okienkiem, co jest niezwykle wygodne!
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy