Effect 24H – bezpieczna alternatywa dla glifosatu


Preparaty herbicydowe takie jak glifosat, stosowane w rolnictwie, bądź ogrodnictwie, mają za zadanie zminimalizować możliwość wystąpienia wszelkich chorób. Ponadto zwalczają uciążliwe chwasty, trawy oraz drobne rośliny, które hamują dopływ światła, pobierają cenne składniki odżywcze oraz spowalniają lub nawet całkowicie uniemożliwiają rozwój naszych upraw.chwastyEffect 24H doskonale radzi sobie z chwastami na kostce brukowej.fot.depositphotos.com
W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się produkty pochodzenia naturalnego, jako bezpieczna alternatywa dla glifosatu. Za sprawą swojego działania mogą być równie pomocne, co środki chemiczne, nie wpływając przy tym negatywnie na środowisko naturalne oraz nasze zdrowie. Co więc zrobić, aby w sposób naturalny i bezpieczny dla środowiska pozbyć się problemu chwastów w ogrodzie?
Effect 24H 680 EC

Bezpieczną alternatywą dla glifosatu jest Effect 24H – nieselektywny herbicyd pochodzenia roślinnego. Przeznaczony jest do zwalczania chwastów, odrostów korzeniowych oraz drobnych roślin jednorocznych, głównie w przydomowych ogródkach, amatorskiej uprawie krzewów i drzew owocowych. Produkt może być stosowany również na glebach półprzepuszczalnych, a nawet twardych (podjazdy, ścieżki), gdzie pozbędzie się problemu mchów.

Jest to środek naturalny, którego główny składnik stanowi kwas pelargonowy (nonanowy), występujący w olejkach eterycznych pozyskiwanych z pelargonii.

Największą zaletą preparatu Effect 24H jest brak obecności niepożądanego glifosatu, który znajduje się w większości herbicydów o podobnym przeznaczeniu. Dzięki temu nie musimy martwić się niebezpiecznymi toksynami oraz szkodliwymi związkami, które mogą magazynować się w glebie lub roślinach, a także powodować zatrucia wśród ludzi.
effect
Effect 24H marki Target.
Jak działa Effect 24H ?

Effect 24H podobnie jak glifosat, atakuje nadziemne części rośliny, wnikając do jej wnętrza poprzez powierzchnie zielone, np. liście. Najskuteczniej zwalcza chwasty we wczesnym stadium rozwoju. Niszczy błony komórkowe oraz powoduje zaburzenia w gospodarce wodnej, prowadząc do stopniowego usychania rośliny, czego skutkiem jest jej całkowite obumarcie.

Zaletą środka Effect 24H jest bardzo szybki czas działania. Efekt prawidłowego zastosowania tego naturalnego herbicydu widoczny jest już po ok. godzinie, natomiast całkowite zniszczenie rośliny zajmuje w większości przypadków dwa dni!

Środek ten ulega całkowitej biodegradacji, więc nie musimy martwić się resztkami preparatu pozostającymi w glebie. Podłoże jest bezpieczne i gotowe pod kolejne uprawy.
Okres karencji po użyciu tego herbicydu jest wyjątkowo krótki, bo wynosi zaledwie jeden dzień. Substancja chwastobójcza w krótkim czasie ulega rozkładowi, dlatego możemy mieć pewność, że nie wpływa negatywnie na środowisko.

Należy jednak pamiętać, że jest to środek nieselektywny, w efekcie czego zlikwiduje nie tylko chwasty, ale również trawę, dlatego powinniśmy go stosować wyłącznie w miejscach, z których chcemy wyeliminować uciążliwe rośliny.
eko
Firma Target poleca zwalczanie chwastów bez użycia chemii.fot depositphotos.com
Stosowanie środka Effect 24H

Effect 24H możemy kupić w formie koncentratu, dostępnego zazwyczaj w opakowaniach o pojemności 50 ml, 150 ml, 500 ml, 1000 ml.

Zgodnie z przeznaczeniem rozrabiamy go w odpowiednich proporcjach z wodą. Informacje na temat dawkowania preparatu możemy znaleźć na etykiecie. Przeważnie jest to:

•    ok. 120-160 ml preparatu w 2 l wody/100 m² w przypadku chwastów
•    ok. 120-160 ml preparatu w 5 l wody/100 m² podczas zwalczania mchów.

Ważne jest, aby po otwarciu wstrząsnąć opakowaniem w celu dokładnego wymieszania wszystkich składników. Gotowy roztwór rozprowadzamy przy użyciu spryskiwaczy ręcznych. Effect 24H doskonale sprawdzi się podczas słonecznej pogody, stosowany na suche rośliny.

Effect 24H jest w pełni bezpiecznym środkiem, o niezwykle skutecznym działaniu, niezawierającym glifosatu, ani innych substancji toksycznych. Może być więc świetnym odpowiednikiem popularnych, chemicznych herbicydów dostępnych na rynku.

art. sponsorowany
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy