Dieta kopenhaska efekty i opinie. Jadłospis i przepis w diecie kopenhaskiej

fot. dreamstime fot. dreamstime

Dieta kopenhaska to dla organizmu ogromny wysiłek. Ale bynajmniej nie dlatego, że towarzyszą jej wyczerpujące treningi. Wręcz przeciwnie – jest tak niskokaloryczna, że energii ledwie starcza na zwyczajne poruszanie się. Niektórzy zachwalają jednak jej skuteczność. Zapewne ma swoje zalety. Tylko czy wobec tylu wad jest sens zwracać na nią uwagę?


Zasady diety kopenhaskiej

Nie są trudne do zapamiętania, ale z dostosowaniem się może być już nieco gorzej. Dieta trwa dokładnie trzynaście dni, i długości tej pod żadnym pozorem nie można zmieniać. Dotyczy to zwłaszcza wydłużania jej, o choćby jeden dodatkowy dzień. Na każdy z trzynastu dni przewidziany jest bardzo konkretny, ściśle określony jadłospis, który nie może ulec modyfikacji. Możliwe jest jedynie zamienienie posiłków w obrębie jednego dnia. Posiłki są z założenia trzy, choć niektórym z nich trudno przyznać to zaszczytne miano. Mamy więc śniadanie, obiad (lunch) i kolację, które spożywamy w ustalonych godzinach. Śniadanie: 8 – 9 rano; obiad: 12 – 14; kolacja musi być zjedzona między 17 a 18. Jeżeli chcemy, danego dnia jadłospis obiadowy możemy zamienić kolejnością z wieczornym. Zabronione jest natomiast zamienianie poszczególnych dni.

Menu diety kopenhaskiej jest dość monotonne i powtarzalne, a przede wszystkim skromne. Dzienna dawka kalorii nie dochodzi nawet do 800 kcal. W jadłospisie nie mamy węglowodanów i tłuszczów (nie licząc niewielkiej ilości oliwy). Oparty jest on o chude mięso i nietłusty nabiał, określone warzywa i niewielką ilość owoców. Na poranny rozruch pijemy czarną kawę z cukrem, i niestety to musi nam wystarczyć. Nie możemy dodać do niej mleka czy śmietanki. Smażymy bez dodatku tłuszczu. Jogurtu naturalnego czy serka wiejskiego nie możemy zamienić na owocowe odpowiedniki. Tak samo chudej ryby nie zamieniamy na łososia lub makrelę. Trzymamy się ustalonych porcji.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy