Wczesny kontakt ze zwierzętami nie zwiększa ryzyka alergii u dzieci
Wczesny kontakt ze zwierzętami a problem alergii
Posiadanie psa lub kota w domu nie zwiększa ryzyka rozwoju alergii na sierść u dzieci, a może je nawet zmniejszać – informują naukowcy z USA na łamach pisma „Clinical & Experimental Allergy”.
Palenie w ciąży powoduje wady wrodzone
Poważne skutki palenia papierosów w trakcie ciąży
Kobiety palące w czasie ciąży narażają swoje potomstwo na poważne wady wrodzone – wynika z zakrojonych na ogromną skalę badań przeglądowych –  informuje serwis „EurekAlert”.
Nadwaga i otyłość u dzieci. Co ma kluczowy wpływ na odżywanie dzieci?
Co ma kluczowy wpływ na odżywanie wśród dzieci?
Szkoły i władze lokalne muszą się napracować, żeby uchronić młodzież przed otyłością. Trening zdrowego trybu życia, jak w wyczynowym sporcie, musi być rozpoczęty wcześnie i trwać konsekwentnie przez dłuższy czas. Tysiące programów do walki z otyłością przebadały psycholożki z SWPS. Okazało ...
Żywienie dzieci w szkołach. Posiłki w szkołach mogą być zdrowe.
Czy surowa marchewka może być szkolnym hitem?
Projekt Unii Europejskiej „Europejskie Szkoły dla Zdrowej Żywności” (European Schools for Healty Food) został zainicjowany w maju 2010 roku . W tym czasie były organizowane regionalne spotkania w których brali udział producenci żywności, rolnicy, nauczyciele, lokalne władze. Wspólnie ...
Dieta dla dziecka. Maluch, który może wybierać, zjada więcej warzyw
Maluch, który może wybierać, zjada więcej warzyw
Pozostawienie dzieciom wyboru warzyw, na jakie mają ochotę, sprawia, że maluchy zjadają ich o wiele więcej, niż normalnie - informują badacze z Uniwersytetu Granady na stronie swojej uczelni.
Zrób zabawki razem z dzieckiem
Dzieci uczą się życia przez doświadczenie i zabawę
Dzieci uczą się życia przez doświadczenie i naśladownictwo. Chcą brać udział w czynnościach, wykonywanych przez bliskie im osoby, a zabawki własnej roboty to dobry sposób, by pokazać dziecku co to jest kreatywność, zaangażowanie i odpowiedzialność.
Karmienie piersią. Zachowanie dziecka wyssane z mlekiem matki
Zachowanie dziecka wyssane z mlekiem matki
Dzieci karmione piersią rzadziej niż dzieci karmione mlekiem z butelki mają objawy zaburzeń zachowania – twierdzą naukowcy, których badania ukazały się na łamach „Archives of Disease in Childhood”. 
Badacze: Zwierzęta chronią dzieci przed alergią
Badacze: zwierzęta ochronią dzieci przed alergią
By uchronić swe dziecko przed atopowym zapaleniem skóry znanym, jako pokrzywka, jeszcze w okresie prenatalnym należy przebywać w środowisku zwierząt hodowlanych i kotów – przekonują naukowcy z University of Zurich.
Lody z mleka karmiących matek oferowane w londyńskiej restauracji
„Baby Gaga” – lody z mleka karmiących matek?
Jedna z londyńskich lodziarni wzbogaciła swoje menu o lody z mleka dostarczanego przez karmiące matki. Według właścicieli, ma to przyciągnąć smakoszy, którzy gustują w produktach naturalnych  – informuje Reuters.
Otyłość wśród dzieci i nastolatków. Czy przeciętna długość życia zacznie się skracać?
Czy przeciętna długość życia zacznie się skracać?
Postępująca otyłość wśród dzieci i nastolatków może wkrótce sprawić, że tzw. przeciętna oczekiwana długość życia przestanie się wydłużać i zacznie się skracać.
Pasaż zakupowy