Jak przekonać dzieci do jedzenia warzyw i owoców?
Dzieci rosną, są bardzo aktywne, uczą się i rozwijają. Dlatego bardzo ważne, jest to, co taki mały człowieczek spożywa. Dieta dziecka powinna być urozmaicona, kolorowa, bogata w warzywa i owoce. – zalecają eksperci. Tylko jak przekonać dzieci do jedzenia warzyw i owoców?
Pestycydy toksyczne dla dzieci
Zwiększone prawdopodobieństwo poronienia, poważne wady rozwojowe płodu, wady behawioralne i upośledzenia rozwoju intelektualnego dzieci, a także zwiększone ryzyko zachorowania na różnego typu białaczki dziecięce i nowotwory. – takie konsekwencje może powodować kontakt z pestycydami.
Polskie stołówki w stylu eko?
Zdrowe, ekologiczne, z lokalnych produktów od miejscowych rolników – tak od września będą wyglądały posiłki w szkolnych i przedszkolnych stołówkach w Słupsku. Cel jest jeden: jak najlepsze, pełnowartościowe posiłki oparte o lokalne produkty dla 3300 dzieci, które codziennie z nich ...
Karton pełen pomysłów
Karton pełen pomysłów
Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z nieograniczonych niemal możliwości, jakie daje nam zwykły papier. Tymczasem jest to niezwykle wszechstronny materiał. Wbrew pozorom jego zastosowanie nie ogranicza się tylko do kwestii biurowych, ale może być wykorzystywany do produkcji mebli, zabawek, ...
Zbuduj swój własny dom zasilany energią słoneczną
Zbuduj swój własny dom zasilany energią słoneczną
Energia słoneczna jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych paliw kopalnych, ale pojęcie wykorzystania energii ze słońca może wydawać abstrakcyjne, szczególnie dla dzieci. Z pomocą przychodzi tekturowy domek CASAGAMI, który pokazuje jak można eksperymentować z energią słoneczną.
Polskie dzieci biją rekordy w… tyciu!
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie! Aż 22,3 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ma nadwagę lub jest otyłych. – alarmują eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.
Wiesz, co dajesz swojemu dziecku?
Prawie 36 proc. zabawek dostępnych na rynku nie spełnia kryteriów bezpieczeństwa. Najczęściej uwagi dotyczyły niewłaściwego oznakowania, ale pojawiały się także zastrzeżenia dotyczące konstrukcji i materiałów, z których wykonano produkty.
Koniec z niezdrową żywnością w szkołach
Chipsy, słodkie napoje, fast foody i inne rodzaje niezdrowej żywności znikną ze szkolnych sklepików. Sejm znowelizował ustawę o bezpieczeństwie żywności i żywienia. tym od września 2015 r. „śmieciowe jedzenie” zniknie ze stołówek i szkolnych sklepików.
MamaPlus.pl w trosce o zdrowie maluchów
MamaPlus.pl w trosce o zdrowie maluchów
Ekologia to już nie tylko moda − to po prostu styl życia i tok myślenia. Coraz więcej ludzi przykłada wagę do dbałości o środowisko naturalne oraz o własne zdrowie, poprzez stosowanie w swoim życiu rozwiązań ekologicznych. Wie o tym z pewnością sklep internetowy MamaPlus.pl z akcesoriami ...
Ekologiczna żywność dla najmłodszych
Ekologiczna żywność dla najmłodszych
Ważnym przejawem troski o maluszka jest dbałość o jego prawidłowe żywienie. Sposób odżywiania w najwcześniejszym okresie życia ma ogromne znaczenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego komponując jadłospis dla najmłodszych należy wybierać wyłącznie produkty najwyższej jakości. ...