Sól i cukier – co za dużo to niezdrowo
Sól i cukier – co za dużo to niezdrowo
Nadmiar soli i cukru jest jednak niezwykle szkodliwy dla organizmu malucha, dlatego w potrawach dla dzieci nie powinno się ich nadużywać – podkreślają dietetycy. Najmłodszych trzeba przyzwyczajać do naturalnego smaku warzyw, owoców i przygotowywanych na ich bazie przekąsek. Dlatego gotowe ...
Jak przekonać dzieci do jedzenia warzyw i owoców?
Jak przekonać dzieci do jedzenia warzyw i owoców?
Dzieci rosną, są bardzo aktywne, uczą się i rozwijają. Dlatego bardzo ważne, jest to, co taki mały człowieczek spożywa. Dieta dziecka powinna być urozmaicona, kolorowa, bogata w warzywa i owoce. – zalecają eksperci. Tylko jak przekonać dzieci do jedzenia warzyw i owoców?
Pestycydy toksyczne dla dzieci
Pestycydy toksyczne dla dzieci
Zwiększone prawdopodobieństwo poronienia, poważne wady rozwojowe płodu, wady behawioralne i upośledzenia rozwoju intelektualnego dzieci, a także zwiększone ryzyko zachorowania na różnego typu białaczki dziecięce i nowotwory. – takie konsekwencje może powodować kontakt z pestycydami.
Szkolne stołówki będę serwowały ekologiczne jedzenie
Polskie stołówki w stylu eko?
Zdrowe, ekologiczne, z lokalnych produktów od miejscowych rolników – tak od września będą wyglądały posiłki w szkolnych i przedszkolnych stołówkach w Słupsku. Cel jest jeden: jak najlepsze, pełnowartościowe posiłki oparte o lokalne produkty dla 3300 dzieci, które codziennie z nich ...
Meble z kartonu, zabawki, wieszaki, a nawet dom. Co można zrobić z papieru?
Karton pełen pomysłów
Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z nieograniczonych niemal możliwości, jakie daje nam zwykły papier. Tymczasem jest to niezwykle wszechstronny materiał. Wbrew pozorom jego zastosowanie nie ogranicza się tylko do kwestii biurowych, ale może być wykorzystywany do produkcji mebli, zabawek, ...
CASAGAMI – zabawa i edukacja w jednym
Zbuduj swój własny dom zasilany energią słoneczną
Energia słoneczna jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych paliw kopalnych, ale pojęcie wykorzystania energii ze słońca może wydawać abstrakcyjne, szczególnie dla dzieci. Z pomocą przychodzi tekturowy domek CASAGAMI, który pokazuje jak można eksperymentować z energią słoneczną.
Epidemia otyłości w Polsce – polskie dzieci tyją najszybciej
Polskie dzieci biją rekordy w… tyciu!
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie! Aż 22,3 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ma nadwagę lub jest otyłych. – alarmują eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.
Polskie dzieci tyją najszybciej
Polskie dzieci tyją najszybciej
Polskie dzieci tyją szybciej niż ich rówieśnicy w Europie. Prawie 40 proc. dzieci spędza prawie trzy godziny dziennie przed komputerem, a prawie co czwarty gimnazjalista nie ćwiczy na lekcjach wychowania fizycznego. Młodzież nie przestrzega też zasad zdrowego odżywania, przedkładając ...
Wiesz, co dajesz swojemu dziecku?
Wiesz, co dajesz swojemu dziecku?
Prawie 36 proc. zabawek dostępnych na rynku nie spełnia kryteriów bezpieczeństwa. Najczęściej uwagi dotyczyły niewłaściwego oznakowania, ale pojawiały się także zastrzeżenia dotyczące konstrukcji i materiałów, z których wykonano produkty.
Koniec z niezdrową żywnością w szkołach
Koniec z niezdrową żywnością w szkołach
Chipsy, słodkie napoje, fast foody i inne rodzaje niezdrowej żywności znikną ze szkolnych sklepików. Sejm znowelizował ustawę o bezpieczeństwie żywności i żywienia. tym od września 2015 r. „śmieciowe jedzenie” zniknie ze stołówek i szkolnych sklepików.
Pasaż zakupowy