Dzień dziecka - pomysły na Dzień Dziecka

fot. Praveen Kumar/Flickr CC fot. Praveen Kumar/Flickr CC

Dzień Dziecka tuż tuż...Sprawmy aby nasze pociechy poczuły się naprawdę wyjątkowo – poświęćmy im jak najwięcej czasu. Żadna zabawka nie zastąpi całego dnia spędzonego z rodzicami. Niech Maluchy będą ważniejsze od pracy, Internetu czy odkładanych na później książek.


Na ten specjalny dzień można przygotować wiele scenariuszy, ale trzeba przede wszystkim mieć plan zarówno na słoneczną, jak i na deszczową pogodę. Nie należy ufać długoterminowym prognozom, bo jak twierdzą starzy górale i w czerwcu może spaść śnieg...

Przyjmijmy wariant optymistyczny i załóżmy, że będzie piękna pogoda. Zorientujmy się, jakie są propozycje spędzenia Dnia Dziecka w naszej miejscowości – na pewno będzie w czym wybierać. Nie idźmy do galerii handlowych – wybierzmy raczej warsztaty na świeżym powietrzu, albo rodzinny rajd rowerowy. Jeśli nikt nie organizuje tego typu imprezy, zorganizujmy ją sami. Na pewno każdy zna jakieś przyjemne miejsce na piknik. Przygotujmy razem z Pociechami coś dobrego, coś co najbardziej lubią – domowe muffinki z truskawkami, ciasto orzechowe, pyszne kanapki, mnóstwo owoców oraz lemoniadę z prawdziwych cytryn i w drogę! Czy to nad stawem, czy nad jeziorkiem, a może w lesie – jak przyjemnie będzie spędzić parę godzin na kocyku, jedząc smakołyki, a w międzyczasie wygłupiając się i grając w piłkę. Na pewno będzie to niezapomniany dzień. Można też pojechać na rodzinną wycieczkę rowerową – niech tym razem dzieci wybiorą miejsce w okolicy, które chciałyby po drodze zobaczyć.


fot. Ralph Hogaboom-Flickr CC
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy