Kultowe klocki będą bardziej ekologiczne

Kultowe klocki LEGO przechodzą na zieloną stronę mocy. Botaniczne elementy LEGO takie, jak liście, krzaki i drzewa będą wytwarzane z plastiku pochodzenia roślinnego, powstałego na bazie trzciny cukrowej.Botaniczne elementy klocków Lego – takie jak liście, krzaki i drzewa – będą wytwarzane z plastiku pochodzenia roślinnegoBotaniczne elementy klocków Lego – takie jak liście, krzaki i drzewa – będą wytwarzane z plastiku pochodzenia roślinnego


W 2018 roku na runku pojawiła się kolekcja klocków LEGO, z których część jest produkowana z materiałów przyjaznych środowiskuroślinnego plastiku uzyskiwanego z trzciny cukrowej. Na nowe, bardziej ekologiczne elementy składać się będą różne odmiany liści, krzaków i drzew.

Nowe elementy LEGO są produkowane z roślinnego polietylenu, który jest miękkim, wytrzymałym i elastycznym plastikiem. Materiał wytwarzany z trzciny cukrowej, z technicznego punktu widzenia jest identyczne jak produkty wytwarzane z konwencjonalnego plastiku. Nowe elementy przeszły wszystkie testy, aby uzyskać gwarancję, że materiały oparte na roślinach spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, jakie przyjęła Grupa LEGO i jakich od produktów LEGO oczekują konsumenci.

– Produkty LEGO zawsze dostarczały wysokiej jakości doświadczeń związanych z zabawą, dając każdemu dziecku szansę na kreowanie swojego własnego świata poprzez twórczą zabawę. Dzieci i rodzice nie zauważą żadnej różnicy w jakości czy wyglądzie nowych elementów, ponieważ polietylen oparty na roślinach ma takie same właściwości jak ten konwencjonalny – mówi Tim Brooks, Vice President, Environmental Responsibility w Grupie LEGO.

Lego idzie we właściwym kierunku, ale na razie bardzo małymi kroczkami. Przyjazne ekologicznie elementy LEGO stanowić będą zaledwie 1-2 proc. Produkcji klocków. 
Ekologia.pl

Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy