„Czytaj skład. Gotuj z głową!”, czyli książka o tym, jak ułatwić sobie życie w kuchni

Książka Jagody Fabickiej i Katarzyny Rady – założycielek serwisu czytajsklad.com –  to zaproszenie do zdrowego i prostego gotowania z dobrych produktów spożywczych.czytaj składgrafika: materiały prasowe

Propozycja Wydawnictwa Publicat ukaże się 2 września. Z pewnością sprawdzi się u każdego, kto bez wielkich wysiłków chciałby po prostu odżywiać się zdrowiej. Książka w atrakcyjny sposób łączy w sobie praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania posiłków i inspirowania się przepisami z częścią poświęconą czytaniu składów produktów.
Tak mówią o niej same autorki:
Produkty dobrej jakości są dziś dostępne dla wszystkich, a przygotowanie zdrowego posiłku wcale nie musi zabierać dużo czasu i energii. Wystarczy zgromadzić pewną wiedzę i rozwinąć kreatywność. Pokazujemy, jak w mądry sposób podejść do kwestii zakupów i gotowania, by cieszyć się pysznymi daniami.

Wiele osób nie lubi czytać składu na opakowaniach. Działa tu podobny mechanizm jak w każdej nowej sytuacji – obawiamy się tego, czego nie rozumiemy. Obawę warto jednak zamienić w ciekawość i dobre nawyki – to naprawdę możliwe! Udowodnimy, że sprawdzanie składu produktów wcale nie jest trudne, jeśli pamięta się o kilku zasadach.

Gotowanie też może być łatwe. Ścisłe podążanie za przepisami nigdy nas nie przekonywało, gdyż odbierało przyjemność tworzenia, ograniczało pomysłowość i pochłaniało zbyt dużo czasu. Stawiamy na inspirowanie się przepisami i swobodne gotowanie z tego, co jest w lodówce, czy z produktów sezonowych. Jak się do tego zabrać z głową? Odpowiedź znajdziesz w książce!
Jagoda Fabicka i Katarzyna Rada

„Czytaj skład. Gotuj z głową!”
Jagoda Fabicka, Katarzyna Rada

format: 165 x 240 mm
oprawa: zintegrowana
liczba stron: 224
cena detaliczna: 39,90 zł
premiera: 2020-09-02
wydawca: Wydawnictwo Publicat

źródło: materiały prasowe
Ocena (4.9) Oceń: