Jak stosować dietę wegańską przez cały rok?

Zbilansowana dieta wegańska wcale nie musi być nudna! Wystarczy, że odkryjesz bogactwo darów każdej z pór roku. Wiosenne warzywa liściaste, letnie zioła, jesienne owoce, zimowe bulwy... Matka Natura dba o różnorodność naszego jadłospisu. Wystarczy tylko wyczuć jej rytm sezonowości.vegegrafika: materiały prasowe

Kluczem do prawidłowo zbilansowanej diety jest sezonowość – warto zwracać na nią uwagę przy robieniu zakupów. Dzięki temu mamy szansę na zdrowsze życie i wspomagamy działalność lokalną.
W książce „Sezon na vege. Dieta wegańska na cztery pory roku”, doświadczone dietetyczki na co dzień pracujące w warszawskiej poradni Dietosfera, doradzają jak tego dokonać.
Według oficjalnego stanowiska Instytutu Żywności i Żywienia prawidłowo zbilansowana dieta wegetariańska przynosi korzyści zdrowotne i pomaga w leczeniu wielu chorób. Academy of Nutrition and Dietetics w orzeczeniu z 2016 roku uznaje odpowiednio zbilansowane diety roślinne, w tym wegańskie, za bezpieczne na każdym etapie życia człowieka. Także Komisja Żywienia American Academy of Pediatrics, brytyjski National Health Service i Canadian Paediatric Society uznają, że dobrze rozplanowane diety wegetariańskie i wegańskie mogą być zdrową propozycją dla kobiet w ciąży i dzieci.
vege
zdjęcie: materiały prasowe
W książce znajdziecie informacje o:
– korzyściach płynących ze stosowania diety wegańskiej,
– makro- i mikroskładnikach w żywieniu weganina,
– źródłach białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów,
– składnikach niedoborowych w diecie wegańskiej i sposobach ich uzupełnienia,

A ponadto przepisy na wyjątkowe wegańskie dania z uwzględnieniem produktów sezonowych.

O Autorkach:
Ewa Sypnik-Pogorzelska i Magdalena Jendrzejewska-Jarzynka to dyplomowane dietetyczki z powołaniem i założycielki Poradni Dietetycznej – Dietosfera. Gotują, tworzą, inspirują! Prężnie działają już od ponad 18 lat. Autorki licznych książek i artykułów. Występowały w programach poradnikowych i lifestylowych dla telewizji Kuchnia+, Polsat i TVN. 

Portal Ekologia.pl jest patronem medialnym książki.


źródło: materiały prasowe
Ocena (1.9) Oceń: