Jak zbierać, przetwarzać, stosować zioła?

Chcesz zbierać zioła, przetwarzać i wykorzystywać dla zdrowia i urody, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Ułatwi Ci to nowa książka wydawnictwa Bosz, czyli praktyczny poradnik odsłaniający świat szlachetnych ziół, opatrzony barwnymi fotografiami, rycinami i rysunkami.


Książka może stać się przewodnikiem po świecie ziół zarówno dla początkujących w tej tematyce jak i zaawansowanych. Powinna zarazem stanowić niezbędne uzupełnienie wiedzy dla każdego zainteresowanego ekologią czy naturalnymi produktami leczniczymi i kosmetycznymi.
Zioła stanowić mogą świetny materiał do samodzielnego tworzenia maseczek, toników do twarzy, ale również mikstur kulinarnych: konfitur, nalewek. Publikacja pozwala też szukać alternatywnych wobec farmakologicznych sposobów leczenia, na przykład kaszlu, kataru czy problemów żołądkowych.

Książka w sumie opisuje prawie 50 rodzajów ziół. Każde z nich jest dokładnie scharakteryzowane pod względem historii i zastosowania, działania leczniczego oraz sposobów zbierania i przechowywania. Dodatkowo, obok przedstawionych roślin znajduje się kalendarz zbiorów, który pozwala określić najlepszą porę na ich poszukiwanie.  Liczne przepisy na nalewki, napary, oleje i inne napoje odsłania niezwykle bogate możliwości stosowania ziół, które czekają na odkrycie i samodzielne eksperymentowanie. Glistnik jaskółcze ziele czy pięciornik kurze ziele to tylko niektóre z oryginalnych propozycji, na temat których można dowiedzieć się wielu ciekawostek. Informacje na temat miejsc, gdzie pojawiają się rośliny pozwalają z większą wnikliwością spojrzeć na otaczającą rzeczywistość i przekonać się, że wiele cennych gatunków można spotkać blisko siebie, nawet w dużym mieście, na nasypach kolejowych, skarpach, obrzeżach lasów, które lubi porastać na przykład podbiał pospolity.  

Książkę ubarwiają ilustracje prezentujące zioła, współczesne zdjęcia jak i stare archiwalne ryciny, które umiejscawiają rośliny w kontekście długiej historii zielarstwa i fascynacji ich bogatymi właściwościami.

Zioła. Jak zbierać, przetwarzać, stosować.
Wydawnictwo Bosz
www.bosz.com.pl
http://www.facebook.com/WydawnictwoBOSZ

Ekologia.pl
Ocena (3.7) Oceń: