reFun, czyli połączenie sztuki, ekologii i zabawy!

reFunreFun w Warszawie
Źródło: Materiały prasowe

W Warszawie, przy ul. Św. Wincentego otwarto nowatorską instalację artystyczną, która została wykonana z nieprzetworzonych odpadów. reFun to pierwsza w Polsce recyklingowa przestrzeń, która może służyć zarówno jako miejsce do edukacji ekologicznej a także niekonwencjonalnie zaprojektowana przestrzeń publiczna

.

Instalacja została zbudowana z różnego rodzaju odpadów m.in. zużytych opon samochodowych, drewnianych palet czy ram okiennych. Zaprojektowane i wykonane w sposób estetyczny architektoniczne konstrukcje tworzą ciekawostki ekologiczne, które zachęcają do zabawy i poszukiwania eko przygód.

Głównym założeniem akcji jest edukacja ekologiczna mieszkańców Warszawy poprzez połączenie sztuki artystycznej z ekologią. Podczas budowy instalacji prowadzono warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, w trakcie których obserwowali jak można ponownie wykorzystywać odpady i nadać im nowe oblicze.

Do współpracy przy projekcie zaproszono wielu polskich i zagranicznych artystów m.in. plastyków, ilustratorów, muralistów, projektantów oraz designerów recyklingowych z wieloletnią praktyką i doświadczeniem w pracy z dziećmi. Artyści z Holandii i Niemiec biorący udział w projekcie mają już na swoim koncie wiele podobnych wystaw i pokazów w Europie.
Ekologia.pl na podst. MPO Warszawa

Galeria zdjęć

reFunreFun
Ocena (4.0) Oceń: