Znajdź nas! Woda, łąka i las - nowa książka dla dzieci

woda

Właśnie ukazała się całkiem wiosenna książka dla małych ekologów! Znajdź nas! Woda, łąka i las to obowiązkowy tytuł w przyrodniczej biblioteczce wszystkich dzieci. Ukazała się nakładem rodzinnego wydawnictwa Jacobsony, a nasz serwis z dumą patronuje temu wydaniu!Mama czterech dziewczynek i dziadek piątki urwisów połączyli siły, by oswajać dzieci z polską przyrodą. Tak powstała książka Znajdź nas! Woda, łąka i las, której autorami są Kasia Jacobson i Robert Dzwonkowski. Oboje od wielu lat konsekwentnie zarażają dzieci własnym zauroczeniem przyrodą.

Ta książka to zaproszenie dla małych odkrywców do poznawania otaczającego nas świata przyrody. Na jej kartach znajdują się piękne rysunki 40 różnych gatunków ptaków, owadów, ryb i roślin. Część z nich się ukryła i trzeba je odnaleźć. Na pewno zechcecie sprawdzić jaki ptak ukrył się wśród sójek i jaka ryba chowa się za karpiem. Nie zawsze będzie to proste. Jeśli jednak będziecie uważni, na pewno sobie poradzicie!

Realistyczne ilustracje oraz krótkie opisy uczą dzieci patrzeć uważnie, rozpoznawać polskie gatunki i dostrzegać różnice między nimi. Książką można się bawić na wiele sposobów, tworzyć samodzielnie reguły i je zmieniać. Można ją także zabrać na spacer albo wycieczkę, co naprawdę polecamy!

Książka pomaga ćwiczyć spostrzegawczość i rozbudza w dzieciach zainteresowanie przyrodą. Jest w niej miejsce na dziecięcą kreatywność – mali czytelnicy mogą wymyślać własne zabawy – w liczenie, porównywanie, szukanie takich samych elementów, sprawdzanie spostrzegawczości taty i uwagi babci. Autorzy postanowili niczego dzieciom nie narzucać. Piękne ilustracje zachęcają do zabawy, do której można zaprosić wszystkie pokolenia.

Ilustracje do książki Znajdź nas! Woda, łąka i las zostały narysowane kredkami ołówkowymi. Na pewno zachwycą Was dokładnością, ale także niezwykłym klimatem oraz bogactwem odcieni i kolorów. W takim gąszczu szczegółów pozostaje uważne śledzeniem palcem. Bez pośpiechu i bez niepotrzebnych bodźców.

Kasia Jacobson jest autorką popularnej serii edukacyjnych gier memo o polskiej przyrodzie Świat wokół nas. Ilustracje Roberta Dzwonkowskiego znajdują się w wielu leksykonach, atlasach i książkach o tematyce przyrodniczej. Połączenie sił zaowocowało naprawdę pięknym projektem. Ważne jest również to, że książka została wydrukowana na papierze bezdrzewnym.

Polecamy! Szczególnie dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat! Dobra zabawa gwarantowana!
Książka dostępna w dobrych księgarniach na terenie całego kraju oraz na stronie wydawcy: www.jacosbony.pl.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy