Kolorowe i awangardowe portfele z gazet
Kolorowe i awangardowe portfele z gazet
Nie ma wątpliwości, iż firm, które są etyczne, a jednocześnie tworzą fajne i nadające się do noszenia rzeczy jest jeszcze niewiele na świecie. Holstee jest jedną z takich marek, które nie dość, że promują ekologię, tworzą ciekawe, designerskie rzeczy to jeszcze zarażają pozytywną energią, o ...
Biodegradowalne buty możesz zakopać w ogródku
Biodegradowalne buty możesz zakopać w ogródku
Ostatnio w świecie mody zawrzało, bowiem na rynku pojawiły się ekologiczne buty 01M One Moment, które po zużyciu można zakopać w ogródku czy wyrzucić na stertę kompostu.
Sprawdź jak popularna marka dba o środowisko
Sprawdź jak popularna marka dba o środowisko
Kolejna firma odzieżowa stawia na ekologię. Znany producent dżinsów wprowadził na rynek linię produkowaną według metody Water<less. Dzięki nowej technologii udaje się zaoszczędzić znaczne ilości wody.
Czy Adidas produkuje toksyczne ubrania?
Czy Adidas produkuje toksyczne ubrania?
Kolejna duża firma odzieżowa odpowiedziała na kampanię „Detox” prowadzoną przez Greenpeace. Po Pumie i Nike przyszła kolej na firmę Adidas. Odzieżowe giganty zadeklarowały, że całkowicie wyeliminują toksyczne substancje, które są używane w trakcie produkcji.
„Odjazdowe” buty z recyklingowanych deskorolek
Świetnym przykładem wtórnego wykorzystania surowców jest pomysł absolwenta amerykańskiej uczelni Uniwersity of the Arts w Filadelfii, który chce wykorzystać stare deskorolki do produkcji butów na wysokim obcasie.
Piękne formy z surówki i miejska moda rowerowa
Piękne formy z surówki i miejska moda rowerowa
Laboratorium mody 2011 – malownicze formy z surówki i miejska moda rowerowa to kontynuacja promocji ekologii i zdrowego trybu życia realizowanej przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru od kilkunastu lat.
Stylowo, komfortowo i ekologicznie na rowerze
Stylowo, komfortowo i ekologicznie na rowerze
Jeszcze nie minęły echa pokazu dyplomowego Cracow Fashion Awards, a już Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru szykuje pasjonatom mody nową atrakcję, którą będzie kolejna już odsłona pokazu Laboratorium Mody. Jest to pokaz wyjątkowy, w którym miłość do projektowania przeradza się w ...
PE wprowadził nowe zasady metkowania ubrań
Parlament Europejski przyjął zasady metkowania ubrań. Dzięki temu konsumenci UE nie będą ryzykować, że kupują produkty zawierające prawdziwe futro czy skórę. Jednak nie będzie obowiązku informowania o pochodzeniu ubrań.
Ekologiczne torebki  z materiałów odzyskanych
Ekologiczne torebki z materiałów odzyskanych
Doczekaliśmy się prawdziwie ekologicznej kolekcji. Na razie jest to kolekcja torebek, ale już sam fakt tworzenia takich rzeczy jak najbardziej napawa optymizmem. Ta kolekcja torebek została stworzona specjalnie z okazji Re-Act Fashion Show w pracowni marki Cado. I choć zostały one wykonane ...
Szlachetne materiały jeszcze bardziej ekologiczne
Szlachetne materiały jeszcze bardziej ekologiczne
Wkładając bawełnianą koszulkę, mamy miłe uczucie obcowania z czymś naturalnym, ekologicznym. To niestety iluzja. Bawełna to włókno, którego produkcja jest jedną z najbardziej szkodliwych dla środowiska.
Pasaż zakupowy