Eko Fashion Weekend: moda, kreatywność i ekologia w Krakowie

Fot. Junk Fashion Show 2014Fot. Junk Fashion Show 2014

Modę można tworzyć dosłownie ze wszystkiego. Co udowodnią studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru podczas kolejnej edycji Eko Fashion Weekendu, organizowanego przez Krakowskie Szkoły Artystyczne (www.ksa.edu.pl). Kulminacją Eko Fashion Weekendu będzie pokaz mody recyklingowej Junk Fashion Show.Junk to po angielsku odpad, śmieć, który z reguły ląduje na wysypisku. Takie właśnie odpadki posłużą studentom 1 roku SAPU do stworzenia wyjątkowych kolekcji. Na wybiegu mają pokazać modowe szaleństwo, a jedynym ograniczeniem jest ich wyobraźnia i kreatywność. Autor najlepszego projektu recyklingowego otrzyma nagrodę ufundowaną przez Polski System Recyklingu.

Zgoła inne zadanie otrzymają studenci drugiego roku SAPU. Przed młodymi projektantami zostanie postawione wyzwanie stworzenia nowego kontekstu dla elementów minionych epok i przełożenie go na język współczesnej mody w duchu post modern. Wszystkie projekty zaprezentują modelki i modele z Agencji Reklamex (www.reklamex.krakow.pl).

A w niedzielę 1 lutego w coś dla miłośników recyklingowej mody – Junk Fashion Show przygotowany przez słuchaczy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (www.ksa.edu.pl). Junk Fashion Show ma przybliżyć publiczności pojęcie ekologii i pokazać, że moda oraz sztuka mogą również pozostawać w zgodzie z naturą.


Co jeszcze czeka na wielbicieli recyklingowej, ekologicznej mody? W czwartek i w piątek, 29 i 30 stycznia odbędą się bezpłatne warsztaty w budynku KSA (ul. Zamoyskiego 52) − ich uczestnicy mogą poznać metody przerabiania ubrań i torebek, tworzenia recyklingowej biżuterii, projektowania klosza od lampy.

W czwartek o godz. 17 można również wziąć udział w wernisażu projektów „Reinkarnacja przedmiotu” (budynek KSA, ul. Zamoyskiego 52), ukazującej elementy wyposażenia wnętrz stworzone przez studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni. Wystawa będzie czynna do końca lutego. Dodatkową atrakcją są wykłady o odpowiedzialnej modzie i ekologicznym dizajnie.


Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy: kursy@ksa.edu.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Agencja Modelek i Promocji Mody REKLAMEX, Polska Fundacja Sztuki i Mody

Partner Generalny: Polski System Recyklingu

Partnerzy: tołpa®, Digital Boards, Biuro Reklamy i Plakatowania Koneser, Baroque Restaurant&Coctail Bar, Antalis Poland

Fryzury: Akademia Stylizacji M.P.Babicz
Makijaż: Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa

Patroni Medialni: Eska, Luksus Portal, Lounge Magazyn, kulturaonline.pl, DaWanda, ekologia.pl, jestemeco.pl, Moda Forum, zielonalekcja.pl, meble.pl, Wydawnictwo Promedia, Fashionbusiness.pl, Moda Damska, Moda Męska, TUBA
Ocena (3.9) Oceń:
Pasaż zakupowy