Eko Fashion Weekend: moda, kreatywność i ekologia w Krakowie

Fot. Junk Fashion Show 2014 Fot. Junk Fashion Show 2014

Modę można tworzyć dosłownie ze wszystkiego. Co udowodnią studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru podczas kolejnej edycji Eko Fashion Weekendu, organizowanego przez Krakowskie Szkoły Artystyczne (www.ksa.edu.pl). Kulminacją Eko Fashion Weekendu będzie pokaz mody recyklingowej Junk Fashion Show.Junk to po angielsku odpad, śmieć, który z reguły ląduje na wysypisku. Takie właśnie odpadki posłużą studentom 1 roku SAPU do stworzenia wyjątkowych kolekcji. Na wybiegu mają pokazać modowe szaleństwo, a jedynym ograniczeniem jest ich wyobraźnia i kreatywność. Autor najlepszego projektu recyklingowego otrzyma nagrodę ufundowaną przez Polski System Recyklingu.

Zgoła inne zadanie otrzymają studenci drugiego roku SAPU. Przed młodymi projektantami zostanie postawione wyzwanie stworzenia nowego kontekstu dla elementów minionych epok i przełożenie go na język współczesnej mody w duchu post modern. Wszystkie projekty zaprezentują modelki i modele z Agencji Reklamex (www.reklamex.krakow.pl).

A w niedzielę 1 lutego w coś dla miłośników recyklingowej mody – Junk Fashion Show przygotowany przez słuchaczy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (www.ksa.edu.pl). Junk Fashion Show ma przybliżyć publiczności pojęcie ekologii i pokazać, że moda oraz sztuka mogą również pozostawać w zgodzie z naturą.

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy