Ekologiczne majtki, które można nosić kilka tygodni

Pranie nie jest twoją ulubioną czynnością? Dbasz o środowisko i oszczędzasz wodę? Zatem ta bielizna jest dla Ciebie. Duńczycy stworzyli majtki, które bez problemu możesz nosić nawet kilka tygodni, bez konieczności prania.Bielizna od Organic Basics wykonana jest z włókien srebra, dzięki czemu nie trzeba jej prać przez kilka tygodni.Bielizna od Organic Basics wykonana jest z włókien srebra, dzięki czemu nie trzeba jej prać przez kilka tygodni.

Bielizna stworzona przez duński startup Organic Basics powstała z nylonu pochodzącego z recyklingu z domieszką srebra. Srebro eliminuje aż 99,9 proc. bakterii, które odpowiedzialne są m. in. za nieprzyjemny zapach.

‒ To działa. Możesz teraz nosić bieliznę znacznie dłużej niż dotychczas bez konieczności jej prania. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze, redukując ilość zużytej wody i energii –  mówi 27-letni Mads Fibiger, dyrektor generalny i współzałożyciel Organic Basics.

Podobną technologię wykorzystuje NASA w procesie uzdatniania wody w kosmosie.

Bielizna jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale i dla naszej skóry. Bezszwowa technologia sprawia, że bieliznę można nosić wygodnie przez dłuższy czas i nie trzeba martwić się praniem.

W jakim celu stworzono taką bieliznę? Celem firmy nie jest propagowanie lenistwa wśród młodszego pokolenia.

„Nasza działalność to zrównoważona moda. Tradycyjny sposób kupowania, noszenia, prania i wyrzucania zbyt drogiej bielizny to straszne marnowanie zasobów. Jest to niezwykle szkodliwe dla środowiska ‒ mówi Mads Fibiger.

Ile kosztuje ta niezniszczalna bielizna? Za parę męskich bokserek trzeba zapłacić 64 dolary, a na komplet damskich majtek musimy wydać 56 dolarów. Cena wydaje się zaporowa, jednak chętnych nie brakuje. Do tej pory firma sprzedała ponad 200 tys. produktów bieliźnianych około 50 tys. klientom.
Za parę męskich bokserek trzeba zapłacić 64 dolary.
Ekologia.pl


Źródło: https://organicbasics.com/


Ocena (3.7) Oceń:
Pasaż zakupowy