Ekologiczny ślub, ekologiczne wesele, ekologiczna Para Młoda

Fot. sxc.hu Fot. sxc.hu

Lato to tradycyjnie czas ślubów. Dla osób, które chcą, by ceremonia była magicznym wydarzeniem, by sakramentalne „tak” padło nie tylko w niezapomnianym, ale i modnym stylu, powinny wziąć ślub... ekologiczny.Śluby ekologiczne są popularne głównie w Stanach Zjednoczonych, ostatnio zdobywają też rynki krajów Europy Zachodniej. W Wielkiej Brytanii coraz więcej par decyduje się na „zieloną uroczystość” mając na uwadze losy przyrody. Na czym to w ogóle polega?

Ślub ekologiczny, to ślub z poszanowaniem natury, w zgodzie z przyrodą, to szukanie rόwnowagi między organizacją ślubu i obchodzeniem uroczystości w najbardziej możliwie ekologiczny sposób – mówi Katarzyna Gajek organizatorka eko-uroczystości z agencji wedding-plannerskiej.

Coś pożyczonego, coś starego, coś… z recyklingu

Jak to wygląda? Otóż jak się okazuje, że każdy element składowy tradycyjnej ceremonii można zastąpić ekologiczna alternatywą.

Lokalizacja? Oczywiście blisko natury (nad jeziorem, polana za domem, park, farma, łąka). Proponujemy Młodej Parze, by drogę do Kościoła pokonali na rowerze, konno, dorożką lub samochodem z napędem hybrydowym. Stosujemy tylko naturalne dekoracje ślubne. Obrączki mogą być z przetopionego złota. – wymienia Katarzyna Gajek. –  Zamiast podróży poślubnej do egzotycznych krajów dla nowożeńców mamy spływ kajakowy lub wizytę w gospodarstwie agroturystycznym. Przygotowujemy też ciekawe prezenty dla gości w postaci koniczynek na szczęście lub drzewka do zasadzenia. Same zaproszenia na ceremonię można wysłać pocztą elektroniczną albo wydrukować na papierze z recyklingu – dodaje.

Coraz częściej Młoda Para zachęca gości by zamiast ciętych kwiatów, goście przynosili w prezencie książki, kupony totolotka czy wino. Przyszli małżonkowie mogą zasugerować, że zebrane pieniądze przekażą na szczytny cel lub wpłacą na konto jakiejś fundacji, która zajmuje się środowiskiem.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy