Koszulki polo męskie – stylowe połączenie wygody z trendem eko. Jakie wybierać?

Koszulki polo męskie od lat cieszą się niezmienną popularnością. Ich fason, za którym stoi francuski tenisista Jean Rene Lacoste, to najlepszy sposób na połączenie wygody z gustownym stylem. A co, gdyby dodać do tej mieszanki dbałość o środowisko? Wystarczy, że zdecydujesz się na koszulkę polo wykonaną z odpowiedniego materiału, aby zapewnić sobie modę w ekologicznym wydaniu.ubraniafot. baranq/adobe stock

Koszulki polo męskie z bawełny organicznej – uniwersalne i trwałe


Pierwszą propozycją w naszym zestawieniu są koszulki polo męskie wykonane z bawełny organicznej. Choć jest ona trochę droższa od swojego standardowego, dostępnego w większości sklepów odpowiednika, to zdecydowanie warto do niej dopłacić. Dlaczego? Przede wszystkim jej produkcja odbywa się bez udziału herbicydów i pestycydów. Zamiast tego wykorzystuje się naturalne metody upraw, które nie wpływają negatywnie na środowisko.

Co więcej, bawełna organiczna jest nie tylko eko. Naturalny materiał jest również gwarancją trwałości na lata, bezproblemowego utrzymania w czystości oraz maksymalnego komfortu noszenia. Wykonane z niej koszulki polo męskie możesz nosić solo albo w duecie ze swetrem, np. zimą.

Lniane koszulki polo męskie – najlepszy wybór na wiosnę i lat


Choć lniane koszulki polo męskie nie są tak popularne, co ich odpowiedniki wykonane z bawełny, to mimo wszystko warto mieć je na oku w trakcie zakupów. Są one szczególnie polecane na okres wiosenno-letni – na co dzień, na wakacje, do pracy czy na imprezę.

Dlaczego lniane koszulki polo męskie są dobrym wyborem? Polecane modele to nie tylko odpowiedź świata mody na ekologiczne potrzeby klientów. To także trwałość, wytrzymałość i rewelacyjna chłonność. Dodatkowo len jest niesamowicie przewiewny i jak mało która tkanina zapewnia komfort termiczny w trakcie najbardziej słonecznych i upalnych dni.

Męskie koszulki polo z lyocellu – hit czy kit?


Kolejną propozycją jest lyocell, który wkroczył do świata mody dość niedawno. Szybko jednak zdobył ogromną popularność zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Dlaczego? Materiał produkowany z drzew eukaliptusowych jest nie tylko wytwarzany w sposób przyjazny dla środowiska. Jest również biodegradowalny, dzięki czemu nie przyczynia się do zwiększenia ilości odpadów.

Do innych zalet koszulek polo męskich z lyocellu możemy zaliczyć przewiewność zwiększającą komfort użytkowania, możliwość noszenia przez cały rok oraz odporność na zagniecenia i rozciąganie. Panom z pewnością spodoba się również fakt, że lyocell jest całkowicie bezproblemowy w pielęgnacji.

Jakie inne materiały na koszulki polo męskie są dobrym wyborem?


Bawełna organiczna, len czy lyocell to nie wszystkie materiały ekologiczne, które sprawdzą się do produkcji koszulek polo męskich. Jeżeli chcesz połączyć modę z dbałością o środowisko, to warto także mieć na oku modele wykonane z wełny albo nowoczesnej tkaniny konopnej. Równie dobrym rozwiązaniem jest sięganie po polówki z materiałów pochodzących z recyklingu.


art. sponsorowany
Ocena (4.3) Oceń: