Moda w wersji eko – zegarki zwracane naturze

Wyjątkowy zegarek Plantwear →    [https://plantwear.pl/ ]Wyjątkowy zegarek Plantwear → [https://plantwear.pl/ ]

Ekologia staje się coraz bardziej popularna we wszystkich sferach życia. Wybieramy przyjazne środowisku produkty, staramy się oszczędzać wodę i energię. Biżuterię i akcesoria wciąż kupujemy jednak z metalu czy plastiku, materiałów szkodliwych dla zdrowia i planety. Pomimo, że od wieków mamy zdrową i ekologiczną alternatywę – drewno!


 
Ekologiczny styl życia dobrze ma się nie tylko na Zachodzie. Przyszedł więc czas na polską, przyjazną środowisku, modę i design z drewna. To na pozór trudny i mało solidny materiał na biżuterię, jednak ma w sobie nutę szlachetności i daje niebanalny efekt. A jak wiadomo, świat mody często bawi konwenansami. To właśnie nuty oryginalności sprawiają, że stylizacja wpada w oko i się wyróżnia. Dlatego warto zwrócić uwagę na drewniane dodatki, które mogą z powodzeniem zastąpić stal czy metale szlachetne. Takie akcesoria zyskują coraz więcej fanów. Czego przykładem są drewniane okulary przeciwsłoneczne, które były jednym z modowych „hitów” minionego lata.

Hitem zeszłego lata były drewniane okulary → https://plantwear.pl/

 
Lekkość i trwałość w jednym
                         
Na naszym rynku dostępne są nie tylko drewniane okulary, ale i zegarki, a od niedawna – także pierścionki. Dodatki tego typu dalekie są od nudnej klasyki – wybór spośród fasonów i kolorów jest ogromny. Ich ręczne wykonanie sprawia, że każdy jest wyjątkowy – nie ma dwóch takich samych egzemplarzy, tak jak nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Niewątpliwym plusem, poza wyjątkowym designem, jest także ich niesamowita lekkość – zegarek może ważyć tylko około 30 gramów! Na tym jednak nie koniec – są również wyjątkowo trwałe dzięki egzotycznym gatunkom drewna takim jak heban, palisander czy massaranduba.

Na naszym rynku dostępne są nie tylko drewniane okulary, ale i zegarki, a od niedawna – także pierścionki → https://plantwear.pl/

 
Czy drewno może być eko?
 
Wydaje Ci się, że drewniana biżuteria nie jest eko, bo wykorzystuje materiał, którego wciąż nam brakuje – drzewa? Przeciwnie! To surowiec odnawialny – sadzimy je na nowo i po kilku latach możemy znów korzystać z plonu. Warto wspomnieć, że tworzywa sztuczne jak plastik i metale, z których robione są „normalne” ozdoby, często obrabiane są za pomocą różnego rodzaju szkodliwych chemikaliów czy barwników. Nie są też biodegradowalne – mogą zalegać nawet przez tysiąc lat! Inaczej jest w przypadku drewna, które jest materiałem całkowicie naturalnym i bezpiecznym dla środowiska. Biżuteria z jego wykorzystaniem nie tylko cieszy oko, ale jest też trwała, a dodatkowo hipoalergiczna.


Zegarki zwracane naturze
 
– Jeśli myślicie, że drewniane zegarki to zamach na naturę, spieszymy Was uspokoić! – mówią Ewelina Bury i Wiktor Pyrzyk, właściciele firmy Plantwear, producenta zegarków, pierścionków i okularów z drewna. – Nasze produkty pochodzą z drzew przeznaczonych do wycinki oraz upraw kontrolowanych przez Radę ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej (FSC), w których pozyskuje się tylko tyle drewna, ile zdąży odrosnąć. Na każdy zegarek czy okulary zużywamy niewielką ilość materiału, ale staramy się zwracać go naturze z nawiązką. Od listopada 2013 roku, we współpracy z The Nature Conservancy, sadzimy drzewa w lesie tropikalnym w Brazylii. Do tej pory to już ponad 1500 sztuk! – dodają.
 


Twój wybór ma znaczenie!
 
Wszystkie nasze decyzje mają znaczący wpływ na klimat. Może więc wniesiesz odrobinę natury i ekologii także do swojego świata mody? Drewniane dodatki są nie tylko unikalne, ale i trwałe, wyróżniając się wyjątkowym charakterem i designem. A to wszystko w zgodzie ze światowymi standardami ochrony środowiska! Dla wszystkich, którym życie eko jest bliskie.

Po ręcznie robione cuda zapraszamy tutaj → plantwear.pl

Artykuł powstał we współpracy z firmą Plantwear.pl
Ocena (3.7) Oceń:
Pasaż zakupowy